Jističe BONEGA® řady DPN – konec zdlouhavé lokalizace poruchy v obvodech s předřazeným jedním proudovým chráničem
30.04.2021Rozšíření povinného použití proudových chráničů bezesporu přispělo k vyšší bezpečnosti a ochraně zdr...
Datum 20.12.2021
Strojírenská firma HENNLICH navrhla a vyrobila speciální plnící hubice, které pracují při teplotách až mínus 50°C. Šest kusů zařízení právě putuje do rafinérie nedaleko Moskvy, kde budou sloužit pro nakládku výbušného petrolejového koksu. Foto: Hennlich
Strojírenská firma HENNLICH v Litoměřicích navrhla a vyrobila speciální plnící hubice určené na ruský trh. Zařízení je navrženo tak, aby obstálo i v nejtěžších podmínkách a bylo schopné pracovat i při teplotách mínus 50°C a zároveň ve výbušném prostředí. Šest kusů plnících hubic právě putuje do rafinérie nedaleko Moskvy, kde budou sloužit pro nakládku výbušného petrolejového koksu.
Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH Engineering: „Prostředí, ve kterém budou naše plnící hubice v provozu, je velmi specifické. V zimě dosahují teploty v okolí Moskvy i mínus 50 stupňů Celsia. Proto jsme museli zařízení navrhnout tak, aby s rezervou v takovémto prostředí fungovalo. Takže například odprašovací měch i všechny ostatní komponenty tomuto požadavku vyhovují.“
Navíc bude zařízení pracovat v rafinérii. To vyžaduje, aby splnilo podmínky práce ve výbušném prostředí. „Proto jsou všechny elektrokomponenty navrženy a vyrobeny tak, aby je bylo možné použít i ve výbušném prostředí,“dodává Pavel Uxa.
Zařízení, které při roztažení dosahuje délky přes šest metrů, bude v rafinérii sloužit pro nakládku železničních vagónů výbušným petrolejovým koksem. „Navrhujeme a dodáváme do celého světa mnoho typů plnících hubic. Protože jde v tomto případě o velmi specifické prostředí, nevyskytují se zakázky tohoto typu tak často. Podobné plnící hubice jsme navrhovali poprvé zhruba před osmi lety,“ doplnil Pavel Uxa.
Divize HENNLICH Engineering strojírenské společnosti HENNLICH se zaměřuje na výrobu vlastních zařízení, jako jsou mimo plnících hubic také mlžná děla a další mlžné systémy, dlouhé energetické pojezdy nebo manipulátory pro letecké motory. Velká část výroby směřuje na zahraniční trhy.
Martin Jonáš
A oni si tohle neumí vyrobit? To mne tedy překvapuje, podle naší bolševické a flastenecké proruské páté kolony je Rusko-SSSR země technických zázraků..
Zřejmě to umíme líp. (wink)
Tak já myslím, že jste úplně neorientovaný, my samozřejmě máme ISS, rakety které jsou v kosmickém výzkumu, kdyby museli vytvoří si to sami ale nemusí asi embargo nefunguje jste fanatik.
A to američani neřvou že do ruska ne,ne,ne!!!!!!!