Kulatý SKINTOP® MULTI-M je nyní k dispozici v dalších dvou velikostech

Datum 10.02.2022

Trend digitalizace a miniaturizace je pro konstruktéry velkou výzvou. Stále častěji se musí vypořádat s instalací kabelů ve velmi omezeném prostoru. Zejména v řídicí technice, při konstrukci rozváděčů a přístrojů, stejně jako v automatizační technice nebo robotických ramenech, kde je potřeba instalovat datové a ovládací kabely ve stísněných prostorech, představují vícenásobné kabelové průchodky SKINTOP® MULTI-M prostorově úspornou alternativu pro nekonfekcionované kabely. 

Vícenásobné kabelové průchodkové systémy SKINTOP® jsou k dispozici v obdélníkovém a nově také v kulatém provedení SKINTOP® MULTI-M a nabízí tak kompaktní řešení připojení pro celou řadu různých aplikací. Oba průchodkové systémy se vyznačují vysokou hustotou osazení a variabilními rozsahy sevření. Kabely se jednoduše prostrčí elastickou gelovou vložkou a jsou utěsněny s krytím IP 68.

Patentovaná trychtýřovitá geometrie průchozích bodů v kombinaci s inovativní membránovou technologií umožňuje zvýšit maximální rozsahy sevření v závislosti na průměru kabelu až o 4 mm.
Zákazník tak může ve stísněném prostoru zavést velké množství kabelů nebo hadic. Tato flexibilita při volbě průměru kabelu snižuje rozmanitost dílů ve skladu a přináší tak logistické a finanční výhody. Nevyužité průchozí body zůstávají díky technologii elastického gelu s inovativní membránovou technologií bezpečně uzavřeny a utěsněny. Gelový materiál zajišťuje optimální odlehčení tahu celého svazku kabelů. Výhodou je také rychlá a jednoduchá instalace. Je to proto, že odpadá několik pracovních kroků současně, protože pro instalaci kabelů nejsou pro obdélníkové a kulaté vícenásobné kabelové průchodky obecně zapotřebí žádné další přípravné práce, jako je předcházející děrování. SKINTOP® MULTI-M lze na pouzdro namontovat velmi snadno přišroubováním nebo upevněním pomocí pojistné matice.

Kromě gelové vložky se SKINTOP® MULTI-M skládá z polykarbonátového rámu. Tento termoplast je obzvláště stabilní. K dispozici je také certifikace UL pro severoamerický trh podle norem UL 50, UL 50E, CSA C22.2 a UL 508A pro průmyslové systémové řídicí jednotky (např. rozváděče).

Doposud byla kulatá šroubovací vícenásobná kabelová průchodka SKINTOP® MULTI-M k dispozici ve třech velikostech: M40 pro až 12 kabelů, M50 pro až 18 kabelů a M63 pro až 30 kabelů, které lze současně vložit do jednoho pouzdra. Na přání zákazníků nyní společnost LAPP rozšiřuje své portfolio o velikosti M25 pro 4 kabely a M32 pro 8 kabelů.

Nová příruba SKINTOP® MULTI FL 21 je přírubová deska speciálně navržená pro skandinávský trh. Zmenšuje velikost standardního skandinávského montážního výřezu FL21 a je kompatibilní se SKINTOP® MULTI nebo SKINTOP® CUBE. To umožňuje inženýrům ve Skandinávii větší flexibilitu při výběru vícenásobného kabelového průchodkového systému.

Lucie Dvořáková

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář