Společnost LAPP uvádí na trh oceněnou nabíječku pro elektromobily 

Datum 04.04.2022

Od dubna bude nabíjení elektromobilů ještě snazší. LAPP MOBILITY GmbH, firemní start-up společnosti LAPP, uvádí na trh zařízení MOBILITY DOCK. Inovativní nabíječka získala ještě před svým uvedením na trh několik ocenění. 

MOBILITY DOCK je prostorově úsporná nabíječka, která v kombinaci s libovolným nabíjecím kabelem typu 2 (režim nabíjení 3) umožňuje nabíjet elektromobil ze standardní domácí zásuvky. To znamená, že řidiči elektromobilů potřebují méně různých typů nabíjecích kabelů, dochází k úspoře prostoru i snížení hmotnosti v zavazadlovém prostoru a nabíjení je snadnější a pohodlnější. 

Prostorově úsporná mobilní nabíjecí stanice 

“MOBILITY DOCK zcela plní funkci mobilní nabíjecí stanice, přitom v zavazadlovém prostoru zabere podstatně méně místa,” popisuje nový produkt Frank Hubbert, jednatel společnosti Lapp Mobility GmbH. Komunikace mezi MOBILITY DOCK a vozidlem probíhá prostřednictvím řídicí jednotky integrované v nabíječce, která nastavuje nabíjecí proud až do maximální hodnoty 10 A, a také monitoruje proces nabíjení. Díky tomu lze dosáhnout maximálního nabíjecího výkonu až 2,3 kW. Nastavení se provádí automaticky. Přístroj sleduje teplotu zařízení i teplotu zásuvky. Pokud je na síťové zástrčce zjištěna zvýšená teplota, nabíječka automaticky reguluje nabíjecí výkon, aby nedošlo k přehřátí. Další ochrannou funkcí pro uživatele je monitorování zemnícího vodiče a detekce poruch stejnosměrného a střídavého proudu v nabíječce. Tyto poruchy stejnosměrného a střídavého proudu jsou detekovány a chráněny až do 6 mA stejnosměrného a 30 mA střídavého proudu. Nabíječka MOBILITY DOCK je v souladu s CE a byla vyvinuta a testována v souladu s normou pro zařízení IEC 62752. 

Jednoduchá a bezpečná manipulace 

Nabíjení zahájíte tak, že nabíjecí kabel typu 2 (známý také jako nabíjecí kabel režimu 3) zapojíte do zásuvky typu 2 nabíjecí stanice MOBILITY DOCK. Poté se MOBILITY DOCK se zasunutým nabíjecím kabelem zapojí do domácí zásuvky a začne nabíjení. Stav zařízení signalizuje LED kontrolka. Všechny části zařízení jsou zcela stabilní a bezpečně upevněné. Připevnění na zeď budovy umožňuje integrovaný držák na boku přístroje, který se odemyká stisknutím tlačítka. To umožňuje přesné nastavení držáku na stěně budovy. Připojený nabíjecí kabel typu 2 je aretován mechanismem na krytu a lze jej odblokovat pomocí deblokační páčky na zadní straně. Díky tomu lze nabíjecí kabel typu 2 vytáhnout z nabíječky s minimálním úsilím. 

Díky zásuvce typu 2 integrované v krytu je MOBILITY DOCK kompatibilní s evropským standardem pro nabíjecí kabely, a lze ji proto používat u všech elektrických a hybridních automobilů v Evropě. Kryt nabíječky MOBILITY DOCK je odolný proti stříkající vodě (IP44) a je navržen tak, aby odolal pádům z libovolného místa z výšky 1 m. S hmotností přibližně 750 g a rozměry 255 × 135 × 105 mm je zařízení MOBILITY DOCK z hlediska instalačního prostoru a hmotnosti optimální. Zařízení lze uložit do zavazadlového prostoru, podlahy nákladového prostoru nebo do bočních kapes vozidla a ušetřit tak místo. Krytka zásuvky typu 2 navíc chrání nabíječku před znečištěním. 

Ocenění pro MOBILITY DOCK 

Inovativní MOBILITY DOCK, který byl představený loni v září na veletrhu IAA MOBILITY v Mnichově, získal ještě před uvedením na trh dvě prestižní ceny – German Design Award za design a EMOVE 360 AWARD za funkčnost. Za svou přidanou hodnotu ve srovnání s předchozími řešeními byl rovněž nominován na German Innovation Award. Vítězové této ceny budou teprve vyhlášeni. 

MOBILITY DOCK si můžete objednat v internetovém obchodě LAPP MOBILITY (www.lappmobility.lappgroup.com/shop). Více informací naleznete na www.lappmobility.com

Pro více informací navštivte webové stránky www.lapp.cz 

Lucie Dvořáková 

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář