Už čtvrtý e-SALON příští měsíc bude největší přehlídkou čisté mobility v historii

Datum 08.10.2022

Foto: René Pajurek

Historicky nejbohatší účast ekologické mobility, tedy elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků, nabídne v pořadí už 4. ročník úspěšného veletrhu e-SALON ve dnech 10. – 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Nejnovější vozy s alternativními pohony obsadí moderní haly 3 a 4, včetně výrobců elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon. V hale 2 se budou prezentovat exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a firmy z oblasti e-TECHNOLOGY. Hala 8 je rezervována pro testovací jízdy, které neodmyslitelně patří ke konceptu e-SALONu. 

„Už teď se návštěvníci můžou těšit na to nejlepší, co nabízí svět ekologických vozů. Výstavní premiéru bude mít například sportovně střižená KIA EV6 GT vycházející z aktuálního Evropského auta roku 2022. Horké novinky ukáže i automobilka Volkswagen v podobě elektrických vozů kategorie MPV ID.Buzz a LUV ID.Buzz Cargo. Představí však i svou řadu osobních vozů ID.3, ID.4 GTX a ID.5 GTX. Cupra se poprvé pochlubí svým malým elektromobilem nazvaným Born a Citroën pětidvéřovým hatchbackem ë-C4“, přibližuje zajímavé exponáty ředitelka veletrhu Jana Nosálová. 

Chybět pochopitelně nebude ani domácí automobilka Škoda Auto, která, mimo jiné, ukáže svůj úspěšný model Enyaq v různých konfiguracích. Své elektrifikované vozy české veřejnosti představí také značky DS, Peugeot, Opel, Hyundai, Ford, Renault a další.    

„Velmi důležitým prvkem e-SALONu zůstává návštěvnický prožitek. Proto stejně jako v minulých ročnících zajišťujeme co možná největší vozový park ekologických novinek pro otestování. Jde nám o to, aby si je lidé mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet“, připomíná Jana Nosálová. 

Elektrická infrastruktura i doprovodný program 

Kromě národních premiér vozů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky.

„K vidění budou produkty společností Mountfield, Unicorn, Phoenix Contact, ELEXIM a dalších. Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel. V průběhu výstavy bude možné navštívit i přednášky na zajímavá témata, která budou ve všedních dnech určena odborné a o víkendu široké veřejnosti“ dodává Jana Nosálová. 

4. ročník konference ČISTÁ MOBILITA proběhne první den veletrhu. Druhý den bude věnován INSURANCE SUMMITu, Obě akce jsou určeny pro odborníky. Výstava, kterou společně pořádají společnost ABF a TV Prima, se bude konat ve dnech 10. – 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. 

Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna 11. listopadu. Generálním partnerem výstavy je Skupina ČEZ.

Michaela Dunajská

Výstava Volty 700 x 200 px

Komentáře k článku (1)

  1. “Čistá” mobilita? A elektřinu do nabíječek dodá kdo? Medvídek? A otěr z brzdových systémů – větší, než u klasických aut, bo větší hmotnost. Dtto větší otěr z pneumatik. A co čínské děti, které umírají v zamořených oblastech kolem rafinérií lithia a dalších vzácných kovů?

Napsat komentář