Snadný upgrade protahovacích per ze skelného vlákna Runpotec

Datum 15.05.2023

Foto: EST

Mnoha českými a slovenskými zákazníky ověřený výrobce RUNPOTEC nabízí ucelenou řadu patentovaných protahovacích per GF ze skelného vlákna o průměrech 4,5 až 15 mm na robustních nerezových stojanech s možností unikátního rozšíření o další prvky. 

Protahovací pera GF na odvíjecích stojanech najdou uplatnění především ve firmách v oboru dopravního a inženýrského stavitelství, ve firmách zabývajících se pokládkou kabelů či pro firmy v oblasti energetiky nebo vzduchotechniky. Často je potřeba protahovat na vzdálenosti delší, než jsou běžně dostupná pera a často se také firmy potýkají s problematickými místy, ve kterých běžná protahovací pera selhávají. RUNPOTEC nabízí exkluzivní možnost rozšíření, která tyto problémy eliminuje.

Jak to funguje?

Rozšíření si demonstrujeme na příkladu firmy, která zakoupila protahovací pero GF9 na odvíjecím stojanu v maximální dostupné délce 150 metrů a nyní potřebuje protahovat až do vzdálenosti 200 metrů. Variantu, kdy firma koupí nový odvíjecí stojan GF11 s perem o průměru 11 mm s dostupnou délkou až 300 m, z ekonomických, ale i technických důvodů samozřejmě zamítne. Efektivním a výhodným řešením je tedy možnost dokoupení samostatného protahovacího pera v délce 50 m (v případě pera GF9 o průměru 9 mm jsou možné délky od 40 do 150 m) a jedné spojky RTG Ø 12 mm. Snadno tak délku protahovacího pera rozšíří na požadovaných 200 metrů. 

Kombinace stojan spojka pero 6 mm. Foto: EST
Kombinace stojan spojka pero 12 mm. Foto: EST

Spojky a redukce

RUNPOTEC je unikátní v možnosti kombinování produktů napříč celým spektrem sortimentu, a to právě díky jednotnému systému vlastních závitů RTG. Máte tedy mnoho možností a variant – například sestava protahovacího pera s inspekční kamerou RC, protahovací pero s kabelovou punčoškou apod. 

Protahovací pera o průměrech 4,5 mm a 6 mm mají koncový závit RTG Ø 6 mm, protahovací pera o průměrech 7,5 mm, 9 mm, 11 mm a 15 mm mají koncový závit RTG Ø 12 mm. Průměr závitu je potřeba zohlednit při výběru vhodné spojky. RUNPOTEC ale myslel i na možnost kombinování většího a menšího průměru pera (tedy se závitem RTG Ø 12 mm, resp. RTG Ø 6 mm). V tomto případě nabízí redukci v podobě kladky, karabiny nebo kuličky.

Kombinace-stojan-spojka-pero. Foto: EST
Foto: EST

Řešení pro problematická místa

Často se firmy potýkají s problémem, kdy je chránička kabelů, kanál nebo šachta „zlomená“ pod ostrým úhlem a je tedy problematické projít v místě ohybu. RUNPOTEC nabízí dvě možná řešení, jak tyto problematické úseky překonat:

Prvním řešením je možnost na protahovací pero na odvíjecím stojanu pomocí spojky našroubovat pero s menším průměrem. V tomto případě tak dokážete vyvinout větší sílu při protahování silnějším perem, které tlačí slabší na začátku. 

Druhým řešením je dokoupit sadu protahovacích sond RUNPOSTICKS, která obsahuje několik různých průměrů a tvrdostí pera v jednotné délce 1 m a také sadu příslušenství, např. spojky nebo kladky. Měkká sonda (navíc například s namontovanou vodicí kladkou) zajistí hladký průběh pera problematickým místem. 

Foto: EST

Potřebujete sestavu na míru?

V sortimentu RUNPOTEC najdete všechny potřebné produkty k sestavení vlastního protahovacího pera na odvíjecím stojanu. Vybrat si můžete samostatný robustní nerezový stojan, samostatná protahovací pera odpovídajícího průměru a délky, ale i mnoho dalšího příslušenství od spojek, koncovek, smyček a kabelových punčošek. Samozřejmostí je možnost zakoupení opravných sad (obsahuje speciálních 2složkové lepidlo, čepy a spojky pro úspěšnou opravu přetrženého pera) a další příslušenství pro efektivní protahování kabelů (lubrikanty, gely, punčošky aj.).

Foto: EST

Unikátní vlastnosti v kostce

Protahovací pera ze skelného vlákna jsou velmi odolná v tahu. Pro pera Ø 4,5 mm je zatížení v tahu až 1 300 kg, pro Ø 6 mm je to až 2 200 kg, pro Ø 7,5 mm je to až 3 400 kg, pro Ø 9 mm je to až 4 500 kg, pro Ø 11 mm je to až 6 200 kg a pro Ø 15 mm je to až 14 500 kg. 

Nejmenší provedení protahovacích per o průměrech 4,5 a 6 mm pro trubky 32–100 mm dodáváme včetně nepojízdného nerezového stojanu, a to ve verzi Standard nebo Profi a v délkách od 30 do 80 m. Oproti verzi Standard nabízí verze Profi vysouvací nohy a v boxu uloženou sadu příslušenství.

Protahovací pera s průměry 7,5 mm, 9 mm, 11 mm a 15 mm pro průměry trubek 54–450 mm dodáváme v délkách až 400 m na pojízdných nerezových stojanech, vybavených kolečky pro snadnou a pohodlnou přepravu. Navíc je součástí stojanu i mechanické 5místné počítadlo metrů s rozlišením na 10 cm.

Všechny nerezové stojany jsou vybaveny unikátní postranní odvíjecí brzdou a také dvojitým odvíjecím systémem (rychlé odvíjení nebo automatická odvíjecí brzda).

Podrobnější informace o protahovacích perech ze skelného vlákna na robustních odvíjecích stojanech najdete v přehledovém katalogu RUNPOTEC. Všechny uvedené produkty značky RUNPOTEC, jakož i dalších značek najdete na našem e-shopu www.est-shop.cz. Při částce nad 1999 Kč je doprava v ČR zdarma. Případně koupíte v sítích velkoobchodů elektromateriálem.

Výhradní zastoupení značky RUNPOTEC v ČR

Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost Elektro-System-Technik s.r.o., Pod Pekárnami 338/12, Praha 9-Vysočany. T: 266 090 711, E: obchod@est-praha.czwww.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář