Zítra začne v Ostravě dvoudenní elektrotechnická výstava. Výstavba expozic je ve finiši

Datum 02.10.2023

Foto: René Pajurek

Elektrotechnická výstava Volty.cz ve dnech 3. a 4. října bude sice pro ostravské výstaviště Černá louka premiérou, ale pro pořadatele stejnojmenného portálu a magazínu půjde už o 2. ročník této výstavy. Ten první se uskutečnil vloni v Trojhalí Karolina v Ostravě.

Dnes se stavba všech expozic ve druhém patře ostravského výstaviště již dokončuje a začínají se navážet exponáty, aby už zítra ráno v 9 hodin, kdy se otevřou brány pro všechny zájemce o elektrotechniku, úspory energií, fotovoltaiku, elektromobilitu ale i chytrou domácnost, bylo vše nachystáno.

Akce je s volným vstupem pro všechny a bude tentokrát jen dvoudenní. Začíná již zítra a skončí ve středu 4. října, vždy od 9 do 17 hodin.

Zájemci o novinky společnosti Noark se můžou na jejich stánku osvěžit ledovou kávou, na kterou návštěvníky lákají obrovskou reklamou už při vchodu do výstaviště Černá louka. Stejně jako vloni, se návštěvníci můžou tešit také na testovací jízdy elektromobily Škoda Enyaq. Své elektromobily na výstavě představí také prodejce značky Hyundai.

Foto: René Pajurek

Zajímavých firem vystavujících na výstavě Volty.cz tam bude celá řada. Na cestu za světlem vás na svůj stánek pozve také Alumia nabízející kompletní řešení LED osvětlení. Firma Gatema se zabývá výrobou plošných spojů a pokud jste o ní neslyšeli, na jižní Moravě zaměstnává už skoro stovku lidí. Na jejich stánek na Voltech také můžete zavítat. Dále tam bude světoznámé WAGO, které uvidíte také na obálce podzimní tištěné edice Volty.cz, kterou si můžou všichni návštěvníci výstavy odnést s sebou.

Foto: René Pajurek

Budou tam i další výrobci jisticích a ochranných přístrojů a rozvaděčů jako třeba Bonega nebo Eaton. Nebudou chybět ani vystavovatelé fotovoltaiky. Velkým hráčem na trhu je třeba společnost Morasol, která bude mít na výstavě Volty.cz také svou expozici. Zájemce o fotovoltaiku může seznámit s inteligentním obchodováním s energií vyrobenou z panelů na vaší střeše. Lépe řečeno se systémem, který umí samostatně obchodovat na spotovém trhu a vyhodnotit, kdy nakoupit energii do velkého bateriového úložiště za výhodnou cenu (například v rámci méně slunečných dní) a kdy ji naopak výhodně prodávat do sítě.

Doufáme, že druhý ročník elektrotechnický výstavy Volty.cz – tentokrát na Černé louce – bude pro návštěvníky stejně tak přínosný jako ten první v Trojhalí Karolina.

René Pajurek

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář