Bezpečnost, spolehlivost a bezporuchovost – to je Megger

Datum 14.10.2023

Foto: GMC – měřící technika

Společnost Megger je přední světový výrobce měřící techniky již od pozdních let 19. století. Každý měřící přístroj značky Megger byl vždy vyroben s pozorností na bezpečnost, spolehlivost a bezporuchovost. Vývoji a výrobě nového produktu vždy předcházelo naslouchání potřebám konkrétních uživatelů, jedině tak mohlo být splněno další kritérium a to aktuálnost. Nový sdružený tester elektroinstalací MFT-X1 byl vyroben za těchto kritérií.   

Extrémně rychlé a přesné měření impedance s rozlišením 0,001 Ω

Extrémní rychlost při měření impedance 3vodičově bez vybavení RCD se osvědčila již u předchozího modelu. MFT-X1 má tuto přesnost a rychlost i při 2vodičovém měření a navíc vždy s vysokým rozlišením 0,001 Ω. Kompletní test impedancí se provede na jedno měření a výsledky se zobrazí v přehledné tabulce. I nadále je integrována patentovaná funkce Confidence Meter™ (měřič spolehlivosti), která nabízí přesné a stabilní měření impedance i v nepříznivých podmínkách se silným rušením.

Kompletní test RCD v jednom měření 

MFT-X1 provede kompletní test RCD v jednom měření. Sekvenci měření si můžete libovolně nastavit a po ukončení testu jsou výsledky přehledně vidět na displeji v tabulce.

Snadná aktualizace nových funkcí pomocí SD karty

Modernizace sdruženého testeru o nově zpřístupněné funkce nebo například aktualizace češtiny je možná pomocí SD karty. MFT-X1 tak v budoucnu bude reagovat na nové potřeby v oblasti měření. 

                         

Nápověda pro každé měření formou schématu připojení 

MFT-X1 má u každého měření rychle dostupnou nápovědu ve formě schématu zapojení. Jednoduše si tak připomenete, který terminál má být osazen měřícím kabelem.   

Ještě snadnější ovládání dvěma otočnými ovladači

Sdružené testery Megger byly vždy intuitivní a ovládané dvěma otočnými ovladači. Ani u MFT-X1 jsme nepřistoupili na kompromis. Veškeré nastavení je nyní ještě rychlejší a intuitivnější. Menu je například nově zobrazeno ve formě přehledných karet.         

Rychlo-vyměnitelný zdroj napájení

Už nemusíte přerušit měření, pokud se vám vybil sdružený tester. U MFT-X1 rychle a snadno vyměníte volitelně dostupný napájecí zdroj, který se nabíjí mimo přístroj. Náhradní zdroj existuje volitelně ve variantě: Li-ion AKU, klec na 8 AA alkalických nebo nabíjecích baterií. 

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář