TDS101-4 a TDS101-6: Inteligentní displeje s rozhraním MODBUS TCP a RTU

Datum 03.05.2024

Foto: Papouch

Řada TDS jsou displeje pro interiérové nebo průmyslové použití, protože jsou elegantní a přitom mají krytí IP65. Díky použití rozhraní Ethernet to není jen obyčejný displej, ale umí plno věcí. Displeje jsou navrženy s ohledem na různé průmyslové aplikace – od výroby až po energetiku.

Výška číslic displeje TDS101 je 101 mm, menší TDS57 má výšku číslic 57 mm. Displej umí regulovat svůj jas podle okolního osvětlení.

Konfigurace displeje je jednoduchá a intuitivní, provádí se přes interní webové stránky. Nastavují se síťové parametry, jas a také zvolená funkce, která může být jako na úvodním obrázku.

Univerzální displej

V tomto módu je displej klasickým zobrazovačem, na který se posílají z řídicího systému údaje k zobrazení. Může to být například hmotnost, tlak, počet lidí, počet volných míst na parkovišti a podobně. Ke komunikaci je možné použít jeden ze standardních protokolů SNMP, Modbus TCP, http GET a XML. Formáty dat všech protokolů jsou detailně popsány v návodu.

Nastavit lze i omezenou platnost dat, aby displej neukazoval nesmyslné hodnoty pro případ, že dojde ke ztrátě spojení. V tom případě po nastavené době displej ukáže např. pomlčky, nebo zhasne.

Displej, který si sám čte data

Tento zajímavý mód umožní displej jednoduše použít k zařízení, které komunikuje protokolem Modbus. To je v dnešní době převážná většina zařízení. Displej se v tomto módu chová jako klient, a sám si stahuje, přepočítává a zobrazuje data z nastaveného registru zařízení. Není tedy třeba žádný vložený řadič, který by data četl a pak zobrazoval.

Hodiny a datum

Pokud má displej TDS101 zobrazovat čas nebo datum, je nastavení celkem jednoduché. Displej má vlastní interní reálný čas, který se synchronizuje pomocí zadaného NTP serveru. Lze nastavit i různá časová pásma, změnu letního času a podobně.

Displej TDS101 si umí o data říci sám. Foto: Papouch

Teploměr

Aby mohl displej TDS101 fungovat jako teploměr, je třeba připojit teplotní čidlo a zvolit tuto funkci v konfiguraci displeje. Teplotní rozsah je -55°C až +125°C a přesnost +/-0.5°C.

Displeje řady TDS se vyrábí v robustní černě eloxované hliníkové krabici. Navštivte naši webovou stránku www.papouch.com a objevte široký sortiment profesionálních displejů TDS ETH. Získáte nejen kvalitu, ale také partnerství s firmou, která rozumí potřebám moderního průmyslu. Displeje řady TDS je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici společnosti Papouch s.r.o. jsou připraveni pomoci s jejich aplikací.

Papouch

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář