Nové vědecké centrum v Ostravě zaujalo i v zahraničí

Datum 12.05.2024

Budova Centra energetických a environmetálních technologií – Explorer (CEETe) v areálu VŠB –Technické univerzity Ostrava. Foto: Schneider Electric

Unikátní objekt Centrum energetických a environmetálních technologií – Explorer (CEETe), který vznikl koncem loňského roku v areálu VŠB Technické univerzity Ostrava, zaujal v zahraničí. Nové vědecké centrum ocenila společnost Schneider Electric v soutěži Sustainability Impact Awards, která vyhledává a vyzdvihuje projekty významně přispívající k dekarbonizaci a udržitelnému rozvoji.

Českou inovační scénu reprezentoval v mezinárodní soutěži Schneider Electric polygon Centra energetických a environmentálních technologií Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Ten je zářným příkladem spolupráce akademické a aplikační sféry a také důkazem, že se VŠB-TUO hlásí ke strategii udržitelného rozvoje společnosti. Ocenění si projekt zasloužil díky svému vědeckému a praktickému přínosu v oblasti dekarbonizace.

Vodíkové technologie budou nedílnou součástí dekarbonizace energetiky. Foto: Schneider Electric

Nízkouhlíkové technologie jako nástroj k udržitelné energetice

„Hlavním cílem CEETe je s využitím unikátního laboratorního zázemí a špičkových pracovníků demonstrovat možnosti dekarbonizace energetiky, tj. odklon od energetiky závislé na fosilních palivech k energetice udržitelné, využívající nízkouhlíkové technologie s plným respektem k principům cirkulární ekonomiky. Unikátnost řešení spočívá nejen ve vysoké technologické úrovni a vyspělosti jednotlivých zařízení, ale zejména v jejich synergickém propojení v jeden funkční celek s možností jeho škálovatelnosti, modulárnosti a transportovatelnosti,” uvedl ředitel CEET Stanislav Mišák.

Martina Svitáková

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář