Vychytávky pro datacentra: Chytrý monitor i univerzální ulička

Datum 20.05.2024

Foto: Conteg

Chod moderních datacenter se neobejde bez chytrého zařízení, které monitoruje aktuální informace v datovém sále. Novinkou české společnosti CONTEG je Smart Terminal Display, který je vítaným pomocníkem pro ty, kteří chtějí řídit chod datacenter co nejefektivněji. Tento produkt je vhodným doplňkem i pro univerzální samostatně stojící uličku stejného výrobce.

Smart Terminal Display (STD) se zabudovaným počítačem pro vzdálený přístup k aplikaci CONTEG Pro Server (CPS) lze také použít jako webový kiosek.

Dotykový monitor 21,5“ s rozlišením Full HD umožňuje pomocí monitoru sledovat aktuální informace v datovém sále např. pro jednotlivé uličky nebo celé datové centrum. Foto: Conteg

Výhodou našich produktů je jejich flexibilita. Monitor je možné namontovat i na VESA držák/stojan a připojit se tak v dohledové místnosti k CPS aplikaci. Kabelové vývody jsou připraveny na čtyři strany (horní, spodní, levá a pravá) pro jednoduché vedení kabeláže. V rozích monitoru jsou i čtyři otvory pro montáž na zeď nebo boční panel rozvaděče,“ říká Marek Schiller z CONTEGu.

Díky pasivnímu chlazení je dotykový monitor se zabudovaným SBC počítačem velmi tichý. Na spodní straně se nachází tlačítka k nastavení monitoru.

VNC aplikace umožňuje vzdálený přístup k dotykovým displejům chladících jednotek CONTEG.

Univerzální samostatně stojící ulička

Síla CONTEGu spočívá v proklientském přístupu, kdy se český výrobce snaží uspokojit potřeby zákazníků přesně podle jejich potřeb. I Smart Terminal Display může být součástí univerzální samostatně stojící uličky, kterou v Pelhřimově vyvinuli a vyrobil. 

Naše řešení umožňuje flexibilní volbu počtu a velikosti použitých rozvaděčů. Provozovatelé datacenter tak mohou snadno přemisťovat rozvaděče podle aktuálních potřeb. Produkt je navíc možné upravit podle přání zákazníků pro požadované šířky a délky uličky,“ říká Marek Schiller.

Univerzální ulička má standardní šířku 1200 milimetrů, umíme ji ale přizpůsobit na 1000 nebo 1800 milimetrů. Délka standardního střešního modulu činí 2400 milimetrů, lze prodloužit.

Pavel Orálek

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář