Firma EST představuje nejtišší ventilátory Helios – nově v elegantní černé

Datum 27.05.2024

Foto: EST

Nová řada tichých miniventilátorů Helios MiniVent M1 a čelních krytů pro výkonné ventilátory Helios ELS přináší do koupelen elegantní černou barvu, která dodává prostoru moderní a stylový vzhled. Černá série +black je odpovědí společnosti Helios Ventilatoren na aktuální designové trendy, které směřují k tmavým barvám v koupelnách.

Rodina miniventilátorů Helios MiniVent® M1

Ventilátory MiniVent® M1 v jednotném minimalistickém vzhledu a s celou řadou ocenění za design jsou ideální pro větrání toalet, koupelen a dalších malých a středně velkých místností v bytech, průmyslových a obchodních prostorech. Jsou elegantní v každém interiéru, ale přitom nenápadné. Vývoj a výroba probíhá výhradně v Německu, což zaručuje nejvyšší standardy kvality. 

Ventilátor MiniVent® M1 je mimořádně energeticky úsporný a tichý díky inovační technologii UltraSilence® a pyšní se nejvyšším tlakovým výkonem 60 m3/h při 31 Pa. Široká nabídka provedení uspokojí každého zákazníka – vybírat můžete od základního provedení až po variantu s doběhem, s hygrostatem, s čidlem přítomnosti či s řízením otáček 1–10 V. Všechny varianty jsou k dispozici pro tři průměry potrubí: DN 100, 120 a 150 mm. V černé variantě je k dispozici typ M1/100.

MiniVent® M1 nezná kompromisy a lze jej nainstalovat téměř kamkoli díky ochraně proti stříkající vodě IP X5. Splňuje normu DIN VDE 0100-701 a proto jej můžete bez obav instalovat i v zóně 1 na stěnu či na strop v libovolné poloze.

Tiché radiální ventilátory Helios ELS

Ventilátory Helios ELS jsou výkonné, velmi tiché, úsporné a elegantní ventilátory pro odvětrání místností s výfukem do stoupačky s dlouhou trasou např. ve vícepodlažních domech. Díky revolučnímu provedení oběžného kola dosahují, ve srovnání s jinými přístroji, nejvyššího tlakového výkonu (výtlak vzduchu až do 31 pater budovy) při nejnižší možné hladině hluku (jen 26 dB(A) při základním stupni větrání). ELS lze instalovat v prostorech se zvýšenou vlhkostí (IPX5).

Ventilátory ELS sestávají z ventilátorové jednotky ELS a vhodného pouzdra. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké pouzdro zvolit, pak je přesně pro vás určeno univerzální pouzdro ELS-GU pro zapuštěnou montáž s hloubkou pouhých 89 mm, případně ELS-GAP pro povrchovou montáž. Zaručuje téměř neomezené možnosti montáže. Výfukové hrdlo je možné pootočit na bok (dodávané v poloze směrem nahoru), doleva nebo doprava. Pomocí příslušenství je možný výfuk vzduchu směrem dozadu v jakékoliv poloze. Vzduch lze odvětrat ze dvou místností, případně odsávat pachy přímo z WC přes splachovací potrubí.  

Zde

si stáhněte brožuru

Specialitou ventilátorů Helios ELS je indikace znečištění filtru. Červená bod na čelním panelu signalizuje zanesení filtru a s tím spojený pokles výkonu. Filtr lze jednoduše umýt například v myčce – ušetříte tak za nákup drahých jednorázových filtrů.

V černé barvě je k dispozici čelní kryt ELS-FB pro standardní modely, modely s čidlem vlhkosti a modely s čidlem přítomnosti. Pokud již ELS vlastníte a plánujete rekonstrukci koupelny do černých barev, čelní kryt se dá jednoduše vyměnit.

Všechny typy ventilátorů Helios M1 a ELS zakoupíte v našem e-shopu www.est-shop.cz. V případě technických dotazů, poptávky do vašeho projektu či jiných otázek se s důvěrou obraťte na naše technické oddělení. Naši kolegové vám rádi a ochotně poradí a pomohou.

Produkty Helios, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, smart home, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

EST Elektro-System-Technik s.r.o., Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711, E-mail: obchod@est-praha.cz

www.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář