Servomotor s umělou inteligencí na SPS Parma

Datum 29.05.2024

Foto: Panasonic

Dne 28. května se otevřely brány veletrhu SPS Parma a Panasonic má na stánku úplnou novinku – první servomotor s vestavěnou umělou inteligencí. Tento inovativní produkt je vystaven v plně funkčním stroji, a technici jsou připraveni poskytnout veškeré informace o jeho nových funkcích a jejich vlivu na vývoj a realizaci budoucích projektů. 

Nejdená se však o představení v pravém slova smyslu. Ten oficiální evropský křest proběhne až na nějakém podzimním veletrhu … třeba se podaří připravit evropskou premiéru na brněnském MSV.

Co Minas A7 v budoucnu nabídne? S frekvencí odezvy 4 kHz je to bezkonkurenční rychlost a s rozlišením snímače 27 bitů zase mimořádně přesné polohování. Co však je opravdu revoluční? Disponuje přesným laděním s umělou inteligencí díky které anitivibrační filtry zoptimalizují parametry automaticky za desetinu původního času. Ušetří tak až 90 % času lidské obsluhy. 

Precizní vývoj proběhl v Japonsku a zároveň tam také padlo rozhodnutí, že upřednostní poptávky asijského trhu a do Evropy „pustí“ Minas A7 až ve druhé fázi. 

Díky přesnému ladění řízenému umělou inteligencí a špičkovému výkonu změní „á sedmička“ pravidla hry pro efektivitu a přesnost ve výrobě. K vidění na SPS nebo pěvně věřím na podzim na MSV.

Luděk Barták

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář