Elektrický Cadillac s dojezdem téměř 500 km zamíří i do Evropy

Datum 30.05.2024

Nový crossover Cadillac Optiq má na konci tohoto roku zamířit i do Evropy. Foto: Cadillac

Dvěma “třístovkama” se společnost Cadillac, patřící do koncernu General Motors, chlubí na webovkách u svého nového crossoveru Optiq. Těch prvních 300 je pro dojezd a je udávaný v mílích, to je v přepočtu necelých 500 km. A ta druhá třístovka je výkon duálního motoru na obou osoách nápravy udávaný v koních. Energii do obou motorů dodává baterie Ultium o kapacitě 85 kWh. Ta by na jedno nabití by měla zvládnout až 483 km, což je přesná hodnota z přepočtu 300 mil, které má tento vůz na jedno nabití ujet.

„Díky téměř okamžitému točivému momentu přináší OPTIQ jedinečný a energický zážitek z jízdy. Platforma Ultium nám umožňuje vměstnat dostatek svalů do menšího balení, abychom poskytli vzrušující výkon, který přináší pocit izolované přesnosti,“ řekl John Cockburn, hlavní inženýr.

Interiér elektrického vozu Cadillac Optiq. Foto: Cadillac

Interiéru tohoto luxusního crossoveru vévodí 33″palcový displej ve kterém je integrován také infotainment se zabudovanými funkcemi Google. Standardní výbavou má být audio AKG s 19 reproduktory. Systém Super Cruise má umožnit částečně autonomní jízdu bez nutnosti mít ruce na volantu. Objem zavazadelníku je 744 litrů, po sklopení zadních opěradel je to až 1600 litrů.

Výroba Cadillacu Optiq pro americký trh začne na podzim tohoto roku a dostupný bude ve výbavách Luxury a Sport. Cena v USA by podle oznámení společnosti měla startovat od 54 000 dolarů, což je v přepočtu asi 1 250 000 korun a na evropském trhu by se tato novinka měla objevit už na konci tohoto roku. Cena pro evropský trh však zatím ještě není známá.

René Pajurek
zdroj: tisková zpráva společnosti Cadillac

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář