S námi měříte víc než 110 let

Datum 31.05.2024

Foto: Metra

Tradiční značka firmy METRA BLANSKO s.r.o. s více než stoletou tradicí je pro široké spektrum zákazníků symbolem kvalitních a přesných výrobků a služeb. Od roku 2009 patří METRA BLANSKO s.r.o. do skupiny firem Blue Elephant – BEC Investment a.s.

A jak to vše začalo? 

V roce 1911 začali v malé dílně v Blansku nedaleko Brna vyrábět elektrické měřicí přístroje, a to jako první v tehdejším Rakousko-Uhersku a jedni z prvních v Evropě. Byla to doba výrazného technického a průmyslového rozvoje, kdy parní a první elektrické stroje se už bez elektrického měření nemohly obejít. U počátků výroby elektrických měřicích přístrojů v Blansku stál významný český vynálezce Ing. Erich Roučka. 

Foto: Metra

A co děláme nyní?

V současné době se METRA BLANSKO s.r.o. zabývá výrobou a prodejem tradičních přístrojů pro měření elektrických i neelektrických veličin.

Abychom mohli zaručit svým zákazníkům odpovídající kvality produktů a služeb, je zaveden Systém managementu jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001:2016 a ISO 14001:2016. Jsme kvalifikovaným dodavatelem s oprávněním k výrobě, servisu a dodávkám měřících přístrojů, převodníků a náhradních dílů pro zákazníka ČEZ, a.s. a České dráhy, a.s.

Foto: Metra

Co nabízíme?

Metrologii a kalibrační služby od mechanických měřidel až po revizní přístroje různých značek výrobců. Zabýváme se i speciálními kalibracemi pro luxmetry či měřením izolačních odporů. Samozřejmostí jsou záruční i pozáruční opravy všech námi vyráběných přístrojů.

METRA BLANSKO, to je výroba dle požadavků zákazníka.AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. 

S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Lubomíra Olivová

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář