Nové pracovní lampy značky Wiha přinášejí světlo do tmavých míst

Datum 12.06.2024

Akumulátorový stavební reflektor, čelovka a dvě ruční svítilny: díky těmto čtyřem novým pracovním lampám Wiha odborníci v budoucnu již nebudou na staveništi „tápat ve tmě“. Foto: WIHA

Multifunkční svítilna značky Wiha je od svého uvedení na trh před několika lety stále oblíbenější. V návaznosti na tento úspěch nyní Wiha představuje čtyři další pracovní lampy vycházející ze stejného konceptu maximalizace přínosu díky malé velikosti. Akumulátorový stavební reflektor, dvě ruční svítilny a čelovka – tyto výrobky vnášejí světlo tam, kde by tmavé pracovní prostředí mohlo jinak bránit práci odborníků kvůli nedostupnému elektrickému připojení. Díky nastavitelným úrovním jasu a různým světelným režimům představuje každý výrobek atraktivní řešení sám o sobě. V závislosti na verzi umožňují praktické možnosti uchycení a promyšlená funkční vylepšení snadné a pohodlné používání. Magnetický držák a závěsný hák otočný o 360° na stavebním reflektoru, funkce stmívání a senzorové zapínání a vypínání ručních svítilen nebo čelovek – to jsou jen některé ze speciálních funkcí. Každý výrobek je odolný proti nárazu a chráněn proti stříkající vodě, proto se jedná o spolehlivé a odolné pomocníky při každodenní práci na staveništích nebo v podobném pracovním prostředí.

Kompaktní akumulátorový stavební reflektor Wiha s 3 000 lm je určen pro širokoplošné osvětlení. Je vybaven výkonnou COB LED, kterou lze stisknutím tlačítka nastavit na tři různé úrovně jasu. Vysoce odolný magnetický držák na patce zařízení a hák na zavěšení reflektoru, který se otáčí o 360 °, zajišťují flexibilní možnosti upevnění. Svítí až 13 hodin. Integrovaný ukazatel stavu nabití a zbývající kapacity zabraňuje neočekávaným prostojům. Optimální využití dobíjecí baterie zajišťuje efektivní ovládání osvětlení. Během nabíjení může světlomet být nadále v provozu minimálně s 80 % jasu při nejvyšší úrovni osvětlení.

Ruční svítilna s 1200 lm a snímačem zapnutí/vypnutí zajišťuje účinné přední osvětlení. Kombinace COB LED a integrovaného SMD LED na horní straně umožňuje stisknutím tlačítka volbu čtyř režimů osvětlení. Praktická funkce stmívání umožňuje dlouhým stisknutím plynule přizpůsobit jas okolí. V závislosti na pracovních požadavcích nabízí různé možnosti osvětlení podle individuálních potřeb nebo přání. Integrovaný snímač, který automaticky řídí zapínání a vypínání, má speciální funkci a inovativní vlastnosti ruční svítilny. Pokud lampu položíte nebo snímač zakryjete, automaticky se vypne a při opětovném zvednutí se znovu zapne. To zajišťuje nejen účinný, ale také energeticky úsporný provoz. Ruční svítilnu lze připevnit na různá místa díky dvěma silným magnetům na zadní a spodní straně a také díky sponě na opasek. Svítí až 10 hodin.

Ruční svítilna s 800 lm nabízí překvapivě vysoký jas ve svém praktické, malé podobě. COB LED lze pomocí tlačítek nastavit na 60, 100, 500 nebo v zesíleném režimu až na 800 lm. Na horní straně je navíc SMD LED se 150 lm. Díky této široké škále možností nastavení mohou uživatelé využít řadu funkcí, které splní jejich požadavky na provoz. Minimalistický design lampy zajišťuje, že je lehká, vejde se do každé kapsy košile nebo kalhot a hodí se třeba pro práci ve stísněných prostorách. Dva silné magnety na zadní a spodní straně spolu s klipem na opasek umožňují připevnění svítilny a ponechávají vám volné ruce. Svítí až 11 hodin.

Čelovka s 500 lm a pohybovým čidlem zajišťuje jasně osvětlené zorné pole. Nabízí také různé režimy se dvěma „barvami světla“. Pro osvětlení tmavého pracovního prostoru nabízí nejlepší viditelnost denní bílá barva SMD LED s 6500 K, kterou lze nastavit na 140 nebo 350 lm.

Pokud je však nutné zvlášť dobře zjišťovat a rozlišovat jednotlivé barvy, například při práci v rozvaděčích s různobarevnými vodiči, nabízí neutrální bílý režim COB LED s 4000 K ideální podporu.

Čelovku lze nastavit i na 140 lm nebo 350 lm. Dohromady poskytují obě LED světla 500 lm. Také zde funkce stmívání, která dlouhým stisknutím umožňuje plynulé přizpůsobení jasu všech světelných zdrojů okolí, zajišťuje maximální flexibilitu a účinnost. Speciální funkcí a výraznou výhodou při používání je instalovaný pohybový snímač, který umožňuje bezdotykové zapínání/vypínání ruční svítilny. Pokud má uživatel například pracovní rukavice, může to být rozhodující výhoda. Svítí až 10 hodin.

Součástí všech pracovních lamp je také standardní USB kabel typu C, pomocí kterého je lze dobíjet. Nové pracovní lampy Wiha jsou nyní v prodeji. Další informace najdete zde.

Maja Sikorská

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář