Přednášky na výstavě Volty.cz v říjnu 2024

Datum 13.06.2024

Foto: David Lichtag

Ostrava je známá svými festivaly jako je Colours of Ostrava, Beats for Love nebo volnočasovými výstavami. Je však taky 2. největší aglomerací České republiky a je zde i dost průmyslových zón se spoustou výrobních závodů. A nejen pro jejich zaměstnance je určený již 3. ročník Elektrotechnické výstavy Volty.cz, která bude doplněná zajímavými přednáškami jak z oboru elektrotechniky, energetiky, tak i přednáškami se zajímavým tématem z oblasti využití umělé inteligence. Vysoká škola báňská si připravila 3 přednášky, které určitě zaujmou nejen studenty…   

Jak správně ochránit fotovoltaické systémy? V tom vám poradíMarek Dostál ze společnosti HAKEL. Nová ČSN CLC/TS 51643-32 Ochrany před přepětím připojené k DC straně FVE, tato přednáška je určena pro revizní techniky, projektanty, realizátory. Přednáška bude přínosná pro každého, kdo se zabývá touto problematikou. 

Foto: Pavel Molinek

Odhaduje se, že 60 až 80 % fotovoltaických elektráren na domech je nevyhovujících. Co s tím? Poradí vám Ing. Roman Hudeček ze společnosti BONEGA. Uslyšíte především praktická doporučení, jak by mělo vypadat bezpečné jištění a odpínání, na co se při montáži zaměřit a čeho si všímat při revizích. Zároveň se dovíte, podle čeho si vybírat vhodné přístroje a skříně či jak vyřešit automatické přepínání dvou zdrojů. Pokud vás téma FVE zajímá, určitě se zastavte na přednášku 2. října v 10 hodin a dozvíte se aktuální novinky pro bezpečné jištění a odpínání FVE.

Foto: Pavel Molinek

Ing. Jan Kančo z firmy GHV Trading v přednášce s názvem Akustické kamery při prediktivní údržbě tlakových systémů, vysvětlí,jak fungují kamery a jak snadná je s nimi detekce úniků tlakových médií, jak moc dokáží ušetřit čas. Přednáška je určena pro údržbáře, instalační firmy, správce nebo dodavatele nejen tlakových systémů.

Přednáška Ing. Jaroslava Smetany ze společnosti Blue Panther na téma Jak snížit spotřebu elektřiny optimalizací napětí a redukcí harmonických představí možnosti snížení spotřeby elektrické energie založené na metodě signatur. Kolísání napětí, harmonické složky proudu a napětí, nadproudy induktivních zátěží a další vlivy způsobují zvýšené ztráty a tím zvýšenou spotřebu. Metoda signatur, založená na analýze spotřeby v závislosti na podmínkách v napájecím bodě, umožní z rozdílu signatur získaných při různých situacích určit možné úspory a/nebo ztráty energie. 

FOTO: Blue Panther

Chcete být na internetu vidět a dominovat ve výsledcích vyhledávačů? Přijďte na přednášku společnosti Astrolimetka a ovládněte přední příčky vyhledávačů díky umělé inteligenci, kde vám odborník na digitální marketing a umělou inteligenci ukáže, jak toho dosáhnout pomocí moderních nástrojů. Na této přednášce se dozvíte: Co je to SEO a proč je klíčové pro úspěch v digitálním marketingu. Jak vám nástroje umělé inteligence mohou pomoci získat lepší pozice ve vyhledávačích a tím i více poptávek, objednávek a tržeb. Jak jednoduše zjistit, na která klíčová slova ve vyhledávačích vidět jste, a jak být vidět na ta slova, na která zatím vidět nejste. Praktické tipy a triky pro efektivní tvorbu nového obsahu a optimalizaci toho stávajícího. Nenechte si ujít příležitost získat cenné informace a posílit svou pozici v online prostoru.

Objevte, jak moderní technologie, včetně umělé inteligence (AI), mohou transformovat váš byznys. Přijďte na přednášku Automatizace firemních procesů pomocí moderních technologií společnosti Emberix Solutions a zjistěte, jak automatizace může zefektivnit vaše firemní procesy a ušetřit cenné hodiny manuální práce. Na této přednášce se dozvíte, jak mohou moderní technologie a AI přinést revoluci do vašeho podnikání. Uvidíte konkrétní příklady automatizace procesů, jako je zrychlení zpracování obchodních příležitostí, zlepšení komunikace se stávajícími klienty a efektivní řešení měsíčních uzávěrek v účetnictví. Automatizace není jen o zjednodušení práce, ale také o zvýšení celkové efektivity vaší společnosti. Neztrácejte čas na rutinní úkoly a věnujte se tomu, co je opravdu důležité. Prvním krokem může být právě účast na této přednášce.

Vysoká škola báňská na elektrotechnické výstavě Volty.cz

  • Implementace technologie digitálního dvojčete rozvaděče. Digitální dvojče umožňuje detailnější testování a analýzu rozváděčů v různých podmínkách, což pomáhá identifikovat oblasti, ve kterých je nutno se zlepšit a usnadní tedy rozhodování o návrzích bez fyzické výroby prototypu. Díky tomu se zkrátí cyklus výzkumu a vývoje.
  • Postav si svůj vlastní elektromobil (elektromobil KAIPAN415 jako stavebnice pro výuku na SŠ, modulární, škálovatelná baterie s funkcionalitou V2G). Aktivita “Postav si svůj vlastní elektromobil” nabízí nejen středním školám prohloubení zájmu mladé generace o studium a svou vlastní budoucnost. 
  • Postav si svou vlastní fotovoltaickou elektrárnu (Model FVE, stavebnice, projektová aktivita pro žáky ZŠ a studenty SŠ). Solární technologie mají své plusy a mínusy, na které je důležité myslet. Využívání těchto technologií nás mění a vyžaduje odvahu. Začít stavět, vlastnit a provozovat vlastní fotovoltaickou elektrárnu může být skvělým začátkem týmové dobrodružné cesty a pozitivní změny. 

Přesný časový harmonogram a další informace se dozvíte v sekci PŘEDNÁŠKY na stránkách www.volty.cz. Vstup na výstavu i přednášky je zdarma po stažení vstupenky. Přednášející i my se na vás těšíme 😊.

Pavel Molinek

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář