Firma EST doporučuje flexibilní kabel pro extrémní podmínky TITANEX®

Datum 17.06.2024

Foto: EST

V náročných podmínkách, jako jsou staveniště, průmyslové objekty či venkovní prostředí různých akcí (např. festivaly, koncerty a sportovní události) je kladen obrovský důraz na spolehlivost a odolnost elektrických kabelů. Jedním z nejvýkonnějších a nejodolnějších typů kabelů pro taková prostředí je kabel Nexans TITANEX®, který se již dlouho těší velké oblibě u českých i slovenských zákazníků. 

TITANEX® je kabel typu H07RN-F, avšak s vylepšenými vlastnostmi. Již více než 50 let jsou kabely TITANEX® díky svým vlastnostem uznávány jako nejlepší volba pro všechny mobilní a pevné instalace. Poznejte i vy jeho výhody a přednosti:

Odolnost v extrémních teplotách

Jednou z hlavních vlastností, která dělá kabel TITANEX® unikátním, je jeho schopnost pracovat v extrémních klimatických podmínkách. Od horka po mrazivé chladno – kabel TITANEX® je navržen tak, aby fungoval bezchybně při provozních teplotách od -25 °C do +55 °C. TITANEX® odolává teplotám jádra až 90 °C.

Vysoká odolnost proti mechanickému namáhání

Díky své pevné konstrukci, odolnému plášti a izolací z elastomeru je kabel TITANEX® schopen odolat mechanickému namáhání. Od tahání a ohýbání po nárazy a tření – kabel je navržen tak, aby odolal vysoké zátěži a úspěšně čelil všem technickým a mechanickým vlivům.

Odolnost proti vlhkosti, chemikáliím a UV

Kromě extrémních teplot a mechanického namáhání je kabel TITANEX® také voděodolný (Titanex verze Premium je vhodný i k ponoru – norma AD8) a vysoce odolný vůči většině chemikálií a olejů. Plášť kabelu zajišťuje, že vlhkost a agresivní chemikálie nemohou proniknout dovnitř, což chrání vnitřní vodiče a prodlužuje životnost kabelu i v náročných prostředích. Kabel je rovněž odolný vůči UV záření, lze jej tedy bez obav instalovat i ve venkovním prostředí.

Hlavní přednosti kabelu TITANEX®

  • Maximální teplota v jádře 90 °C
  • Flexibilní a snadno se s ním pracuje
  • Robustní, ideální pro těžký průmysl
  • Výrazná identifikace průřezu na první pohled
  • Odolný vůči chemikáliím a olejům
  • Odolný vůči UV záření
  • Voděodolný

Kabel TITANEX® není jen elektrický vodič! Je to spojenec, na kterého se můžete spolehnout i v nejtěžších situacích. Jeho schopnost odolávat extrémním podmínkám, spolehlivost a široká škála použití ho činí nepostradatelným prvkem pro profesionály ve všech odvětvích. Ať už pracujete na stavbě, v průmyslu nebo organizujete venkovní události, kabel TITANEX® vám poskytne elektrické spojení, které je bezpečné, spolehlivé a odolné.

Kde koupit kabel TITANEX®

Kabel TITANEX® koupíte v našem e-shopu www.est-shop.cz. Potřebujete-li podrobnější informace o produktech Nexans nebo poptáváte vhodné řešení pro váš projekt, obraťte se na nás s důvěrou! Telefon: 266 090 711, e-mail: obchod@est-praha.cz, případně navštivte stránky www.est-praha.cz.

Kabely TITANEX® a TITANEX® PREMIUM, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

EST Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: obchod@est-praha.cz
www.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář