Nejnovější SF6-free rozvaděč vysokého napětí RM AirSeT od Schneider Electric se bude vyrábět v Maďarsku

Datum 18.06.2024

Schneider Electric staví továrnu v Maďarsku. Foto: Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, světový lídr v oblasti hospodaření s energiemi a automatizace, oznámila otevření nové chytré továrny v Maďarsku, jejíž výstavbu zahájila vloni v březnu. Tento výrobní závod, situovaný v obci Dunavecse, se zaměří na výrobu ekologických SF6-free rozvaděčů vysokého napětí a zaměstná přibližně 500 lidí. Až 90 % zde vyrobených zakázkových produktů bude exportováno do Evropy.

Jedná se již o 36. inteligentní továrnu společnosti Schneider Electric a současně největší evropskou továrnu specializující se na zakázkovou výrobu ETO (Engineer-to-Order). Celkový počet těchto úzce zaměřených továren v Evropě se tak zvyšuje na 22. Strategie ETO spočívá v navrhování a výrobě produktů na základě specifických požadavků zákazníka. Výstavbu továrny zahájil Schneider Electric v březnu roku 2023, přičemž celková výše investice byla vyčíslena na 40 milionů eur. 

Závod v Dunavecse má plochu 28 tisíc metrů čtverečních a byl postaven s cílem uspokojit rostoucí poptávku po moderních energetických a digitálních řešeních v celé Evropě. Tento nárůst poptávky je způsoben přechodem na nové energetické systémy, kdy distribuční společnosti potřebují řešení pro zvýšení odolnosti a flexibility svých sítí. Dalším faktorem je růst segmentů datových center a cloudových služeb, který je poháněn digitalizací a rozvojem nových technologií. 

Hlavním produktem maďarského závodu bude nejnovější SF6-free rozvaděč vysokého napětí RM AirSeT. Tento ekologický vzduchem izolovaný rozvaděč je klíčovou technologií pro dekarbonizované energetické systémy a byl navržen v souladu s přísnými evropskými předpisy pro F-plyny, které se týkají všech uživatelů VN rozvaděčů.

„Evropa urychleně prochází energetickou transformací a posiluje svou energetickou nezávislost. Dunavecse je naším novým vlajkovým závodem v Evropě pro inteligentní technologie vysokého napětí bez SF6, který má v plánu uspokojit rostoucí poptávku v celém regionu a přináší zákazníkům ještě více inovativních, udržitelných a digitálních řešení,“ uvedl Yann Reynaud, senior viceprezident pro globální inženýrské operace na zakázku.

V továrně jsou integrovány v celém areálu tyto udržitelné technologie:

  • Řešení Schneider Electric EcoStruxure IoT (systém řízení budov a energie) zlepšující energetickou účinnost budov s předpokládanou úsporou energie až 25 %.
  • Střešní solární elektrárna, která v kombinaci s energií ze sítě pokrývá energetické potřeby továrny. Elektřina ze sítě pochází výhradně z obnovitelných zdrojů.
  • Geotermální tepelná čerpadla, která zajišťují vytápění a chlazení.
  • 30 nabíjecích stanic pro elektromobily a 25 nabíjecích stanic pro elektrokola.
  • Systém na sběr dešťové vody pro použití na splachování toalet a na zavlažování zeleně.
  • Vzduchové izolace na zabránění tepelným ztrátám na dokovacích stanicích nákladních vozidel a u vchodu.

Nová chytrá továrna v Maďarsku je jasným důkazem závazku společnosti Schneider Electric poskytovat inovativní a udržitelná řešení, která podporují energetickou transformaci a digitalizaci po celé Evropě.

Martina Svitáková

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář