Jak levná akumulace energie a decentralizace změní českou energetiku?

Datum 09.10.2018

Éra tradiční centrálně řízení energetiky končí. Díky výraznému poklesu cen bateriových energetických skladovacích systémů (BESS) a poklesu investičních nákladů na nové velkokapacitní fotovoltaické elektrárny (FVE) pod úroveň 20 000 Kč/kWp přichází do České republiky nová éra decentrální energetiky.

Již brzy si firmy i občané díky nové „evropské legislativě“ budou moci svou elektřinu obchodovat, uskladnit nebo sdílet mezi sebou.

Kde se inspirovat?

O nových trendech, vývoji, změnách v legislativě a technologických novinkách v oblasti akumulace energie a fotovoltaiky budou diskutovat přední zahraniční a domácí experti na konferenci a výstavě Smart Energy Forum (SEF) ve dnech 6.-7. listopadu 2018 v Praze. Detailní program odborných konferencí je uveden na www.SmartEnergyForum.cz.

Letos vůbec poprvé na konferenci vystoupí přední světový odborník na akumulaci energie- Dr. Matthias Vetter, vedoucí oddělení akumulace energie v německém renomovaném institutu Frauhnhofer ISE. Ve své přednášce se Dr. Vetter na konferenci o akumulaci energie Smart Energy Forum v Praze dne 6. listopadu zaměří na bezpečnost systémů akumulace energie pro FV aplikace.

Na trh přichází nová generace fotovoltaických panelů, která dokáže monitorovat nejen výkon, ale také dálkově identifikovat možné problémy. O výhodách nová technologie panelů bude na fotovoltaické konferenci Smart Energy Forum dne 7.listopadu. hovořit ve své přednášce hovořit Stuart Brannigan, výkonný ředitel společnosti AEG Solar Solutions.

 

Největší výstava domácích bateriových systémů

Součástí „fóra“ je největší výstava domácích bateriových systémů, fotovoltaických panelů a dalších řešení pro energetickou soběstačnost firem i domácností. Přes 40 tuzemských i zahraničních výrobců zde nabízí možnost bezplatných konzultací návštěvníkům výstavy.

Pro veřejnost je vstup na výstavu ZDARMA. Je nutná registrace online

Celá akce je doplněna o možnost bezplatných testovacích jízd v elektromobilech (TESLA, Nissan, atd.). Českou premiéru zde bude mít nový elektromobil Jaguar I-PACE.

Nová éra české energetiky přichází. Inspirujte se na www.SmartEnergyForum.cz

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář