Noví roboti se zdokonalenými možnostmi

Datum 07.03.2019

IAMD – Integrated Automation, Motion & Drives: Internationale Leitmesse für integrierte Automation, Industrial IT, Antriebs- und Fluidtechnik. FRANKA EMIKA, Halle 17, Stand D24

Elegantní pohyby, fantastické tempo, obrovská síla a přitom mimořádná preciznost – roboti přivádějí každoročně na HANNOVER MESSE návštěvníky k úžasu. V průmyslové výrobě se vždy jedná o otázku spolupráce člověka a stroje, ale ještě nikdy nešlo o natolik úzké propojení jako dnes. Nezadržitelné vítězné tažení kobotů pokračuje. Také umělá inteligence nachází v robotice stále větší uplatnění. HANNOVER MESSE ukáže od 1. do 5. dubna, co nového trh přináší.

HANNOVER MESSE se zaměřuje mimo dalších témat také na roboty. Při cestě po výstavišti se odborní návštěvníci setkávají s roboty v různých halách u mnoha věhlasných klíčových firem odvětví. Ať už jde o průmyslové roboty, kolaborativní roboty nebo autonomní dopravní systémy – jsou symbolem automatizované výroby. „Těšíme se na výraznou prezentaci robotů v Hannoveru“, říká Hubertus von Monschaw, Global Director Integrated Automation, Motion & Drives v týmu HANNOVER MESSE. „Máme některé vystavovatele, kteří se opět vracejí na veletrh a hodně požadavků na zvětšení výstavních expozic. Klíčovými tématy budou koboty a umělá inteligence v robotice: Je vzrušující vidět co se stane, když se pokročilé robotické technologie protnou se systémy strojního učení.“

Hala 17 na HANNOVER MESSE se v posledních letech stala hotspotem robotiky a centrálním místem setkání odvětví. K podnikům, které se tam v dubnu představí, patří velká jména jako Fanuc, Yaskawa, Stäubli, Universal Robots, Franka Emika, Denso, Yamaha, Mitsubishi, Kawasaki nebo ABB. Část kompletně zaplněné haly obsadí opět Application Park. Celkem 17 firem zde předvede inovace v robotice, automatizaci, zpracování obrazu a ve službách a ukáže softwarová řešení, zatímco autonomní dopravní systémy představí své schopnosti v mobilních zónách.

Robotika, mobilní roboty, stejně jako kolaborace mezi člověkem a strojem jsou také důležitá témata na Forum Automation, které bude opět organizováno v hale 14. Ve dvacetiminutových přednáškách budou informovat odborníci z průmyslu mezinárodní publikum mimo robotiky také o modulární a elektrické automatizaci, konvertorech frekvencí a motorech, technice pohonů, průmyslových IT nebo o průmyslovém zpracování obrazu a identifikačních systémech.

Společně s Technology Academy organizuje HANNOVER MESSE už podeváté ROBOTICS AWARD. Cena pro aplikovaná robotická řešení je určena podniků a institucím z Německa i ze zahraničí, které se o ni mohou ucházet se svými produkty, projekty a technologickými inovacemi přinosnými pro robotizovaná řešení v oblasti průmyslové automatizace, mobilních robotů nebo autonomních systémů. Na vítěze čeká výhra v hodnotě 10 000 Euro. Slavnostní předání ROBOTICS AWARD se bude konat v rámci veletrhu v úterý 2. dubna ve Forum Automation v hale 14.

 

HANNOVER MESSE – Get new technology first!

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho hlavní téma „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ odráží současný stav a budoucí vývoj digitalizace výroby a energetických systémů. Vedle šesti vedoucích veletrhů – IAMD / Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology zahrnuje zvláštní oblasti pro startupy a témata věnovaná práci a profesní kariéře. Program veletrhu doplňuje více než 90 konferencí a fór. Nadcházející veletrh HANNOVER MESSE se uskuteční od 1. do 5. dubna 2019 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2019 je Švédsko.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář