Innomotics dnes zahajuje činnost v České republice

Datum 01.10.2023

Foto: Innomotics

Společnost Innomotics je zaměřená na vývoj a výrobu nízkonapěťových i vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. Součástí její nabídky jsou však i inovativní řešení, produkty pro digitalizaci a široké spektrum služeb. S účinností od 1. července 2023 společnost v Německu působí jako právně samostatná společnost s provozním sídlem v Norimberku a 100% vlastněná dceřiná společnost koncernu Siemens AG. 

K 1. říjnu dojde ke globálnímu vyčlenění společnosti a k tomuto datu zahajuje aktivity i společnost Innomotics v Česku. Společnost bude mít v České republice sídlo v Brně, další zastoupení v Praze a v Ostravě, a výrobní závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově.  Český Innomotics má široké výrobní portfolio od nízkonapěťových až po vysokonapěťové motory, motory s osovou výškou 63 až 900 mm, v jeho výrobním spektru jsou však i převodové motory a generátory. Kromě výroby nabízí i vlastní vývoj a inovativní řešení na míru. Společnost Innomotics v Česku povedou Vladimír Štěpán (CEO) a Tobias Bronsert (CFO).

„Díky silné a letité tradici výroby elektromotorů v Česku, široké nabídce kvalitních produktů i služeb, a především motivovanému týmu expertů ve svém oboru máme všechny předpoklady k tomu, abychom byli první volbou pro stávající i nové zákazníky,“ uvedl u této příležitosti ředitel společnosti Innomotics v České republice Vladimír Štěpán.

Innomotics bude v budoucnu úzce spolupracovat s ostatními jednotkami koncernu Siemens prostřednictvím partnerství v oblasti technologií a prodeje, stejně jako v rámci vzájemných obchodních vztahů.

Kateřina Ptáčková

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář