Emparro ACCUcontrol udržuje stroje při životě

Datum 20.04.2018

U strojů a zařízení není mnoho problémů, které by byly nepříjemnější (a dražší) než neplánovaný výpadek. UPS modul Emparro ACCUcontrol společnosti Murrelektronik, který doplňuje výkonný napájecí systém Emparro, udržuje stroje při životě při výpadku síťového napájení přepnutím na bateriový provoz bez přerušení. Investice do UPS modulu se často vrátí již při prvním zabránění výpadku.

Na UPS modul se připojují externí akumulátory s kapacitou až 40 Ah, což umožňuje dlouhé doby přemostění výpadku napájení. Podle potřeby lze použít variantu 20 A nebo 40 A. Montáž se provádí bez použití nářadí. Varianta 20 A zabírá v rozvaděči se svou šířkou pouhých 65 milimetrů velmi málo místa.

Prediktivní údržba – informovat před selháním

Emparro ACCUcontrol neustále monitoruje vnitřní odpor připojené baterie. Při překročení mezní hodnoty vyšle zařízení přes sdě­lovací kontakt výstražný signál. Výměna baterií pak může být naplánována na další interval údržby. Tato preventivní informace zabraňuje neplánovaným výpadkům a narychlo vynuceným zásahům servisního technika.

Čím chladněji, tím lépe

Baterie mají rády nízké teploty. Podávají tak podstatně větší výkon a mají delší životnost. Z tohoto důvodu probíhá nabíjení baterie s Emparro ACCUcontrol řízeně podle teploty. Konečné nabíjecí napětí se přizpůsobí okolní teplotě. Tím se i při vyšších okolních teplotách dosáhne maximální život­nosti baterií.

Snadné připojení k průmyslovému PC

Emparro ACCUcontrol lze připojit k průmyslovému PC jednoduše přes mini USB rozhraní. To znamená: • Při výpadku sítě bude průmyslové PC řízeně vypnuto • Napájecí napětí a stav nabití baterie lze sledovat v reálném čase • Provozní stavy mohou být zdokumentovány v protokolu • Provozní parametry lze snadno a jednoduše nastavit.

UPS modul nebo vyrovnávací modul na bázi kondenzátoru?

Manuel Senk z Business Development Ma­nagement společnosti Murrelektronik vysvětluje, která koncepce je vhodná v příslušném případě pro překlenutí výpadků napájení: „UPS modul Emparro ACCUcontrol je správné řešení, pokud je třeba překlenout delší výpadek napájení, aniž by došlo k provozním výpadkům a odstávkám ve výrobě. Externě připojené akumulátory umožňují doby překlenutí v rozsahu až několika hodin. Emparro Cap pracuje na bázi ultrakondenzátorů, po celou dobu životnosti nevyžaduje údržbu a je tím správným řešením v případech, kdy je potřeba dostatek energie pro překlenutí krátkých výpadků (v řádu sekund) a případně pro řádné vypnutí strojů a řídicích systémů.“

Murrelektronik
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář