Malé energetické řetězy pro bezpečné vedení kabelů v omezeném prostoru

Datum 14.06.2018

Nový energetický řetězec E2.10 přesvědčuje přátelským designem a rychlou a snadnou instalací díky praktickému otevíracímu systému.

Prostorově úsporné, stabilní a snadno sestavitelné – to jsou požadavky na mnoho komponentů stroje. Týká se to nejen strojírenství ale například i lékařských technologií. Tyto požadavky dokáže splnit nový miniaturní kompaktní energetický řetěz E2.10 s vnitřní výškou 10 milimetrů a nejmenšími poloměry ohybu. Jsou tiché, mají přátelský design a rychle se instalují díky otvíráku řetězů. Nové energetické řetězy firmy igus na český trh dodává firma HENNLICH.

V uzavřeném prostoru ve strojích je velmi důležité bezpečné vedení energií při vysoce dynamickém pohybu kabelů. To dokáže zajistit nový miniaturní energetický řetěz E2.10 řady E2.1 s vnitřní výškou pouhých 10 milimetrů a vnější 15 milimetrů. Jeho použití je ideální i pro nejmenší poloměry ohybu. Řetězové články se skládají, stejně jako všechny články E2.1, pouze z bočních částí a příčky v jedné části a otevírací příčky ve druhé.

„Řetěz pak lze jednoduše otevřít pouze pomocí šroubováku. Ke každé první objednávce těchto řetězů dodáváme také praktický otvírač. Tak může být řetěz během několika vteřin otevřen a po zasunutí kabelů opět jednoduše ručně uzavřen,“ popisuje Jan Švarc, produktový manažer pro energetické řetězy igus ve společnosti HENNLICH.

Řada E2.1 má vzhledem ke své velikosti robustní systém dorazů, což poskytuje až o 25% větší samonosnou délku a o 100% zvyšuje možnost zatížení v podobě náplně. Zároveň je hmotnost o 10% menší než u obdobných typů energetických řetězů. “Brzda” u článků řetězu zajišťuje jejich velmi tichý chod. To je zajímavé při jejich použití například v automatických dveřích, ve vozidlech nebo v lékařském nábytku.

Přátelský design a snadná instalace

Lehký, přesto stabilní a robustní – taková je řada energetických řetězů E2.1, která je vhodná pro širokou škálu náročných aplikací. Proto firma igus nyní rozšířila program E2.1 o tři nové velikosti s vnitřní výškou 26, 38 a 48 milimetrů. Vnitřní prostor této řady řetězů poskytuje ve srovnání s předchozími sériemi až o tři milimetry více vnitřní výšky při stejné vnější výšce. Pro tento typ energetických řetězů dodává igus také speciální dělící příčky se zaoblenými hranami. Ty zabezpečí dlouhou životnost hadic a kabelů. Správnou instalaci dělících příček zajišťuje integrovaná mřížka v otevíracích lištách.

Vysoce flexibilní chainflex kabely pro kompaktní stavební prostory

Aby energetický řetězec a kabel vytvořily perfektní jednotku, vyvíjí firma igus vysoce flexibilní kabely chainflex®, které jsou speciálně navrženy pro použití v energetických řetězech. Pomocí Profinet kabelu chainflex® CFBUS.LB.060 mohou být například s poloměrem ohybu pouhých 7,5 x d přenášena data v nejmenších prostorech. Všechny kabely chainflex® jsou testovány ve vlastní zkušební laboratoři o rozloze 2 750 čtverečních metrů. Proto igus jako jediný výrobce na trhu poskytuje 36 měsíční záruku na svůj sortiment kabelů. Jako hotový systém připravený k použití, který se skládá z kabelů a energetického řetězu, může zákazník svoji aplikaci přímo spustit.

 

Foto: Tiché a bezpečné vedení kabelů v kompaktním prostoru s miniaturním e-řetězcem E2.10. Praktický řetězový otvírač zajišťuje rychlou montáž. (Zdroj: igus/HENNLICH)

 

O firmě HENNLICH s.r.o.:
Společnost HENNLICH je důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel. Na domácím trhu působí od roku 1991.
Litoměřická firma je součástí evropské skupiny HENNLICH. Historie skupiny HENNLICH sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S více než 610 spolupracovníky působí v 18 evropských zemích.
Výystava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář