Podpěrné a distanční izolátory z kompozitního plastu

Datum 08.08.2023

Soudkový izolátor typu DB. Foto: GHV Trading

Podpěrné a distanční izolátory vyráběné z kompozitních materiálů mají oproti keramickým izolátorům výhodu nejen v menších rozměrech a nižší hmotnosti. Umožňují také jednoduchou montáž a vynikají elektrickými a mechanickými vlastnostmi. Proto je jejich uplatnění daleko širší než pouze při montáži konstrukčních prvků rozváděčů a přístrojových skříní.

Tyto izolátory jsou vyráběny z polyesterového materiálu nepřehlédnutelné červené barvy. Jeho pevnost dodatečně zvyšují přidaná skelná vlákna. Tato kombinace skla a plastu zaručuje vynikající mechanickou, elektrickou i chemickou odolnost s dlouhou životností izolátoru. Na obou stranách izolátoru je pak zalisovaná závitová vložka s metrickým závitem, vyrobená z mosazi nebo galvanizované oceli. Vložka umožňuje spojení požadovaných dílů pomocí příslušných svorníků. Šestihranný profil části pouzdra izolátoru pak slouží pro bezproblémové utažení izolátoru v místě instalace.

Izolátory jsou dostupné v průměrech od 20 do 60 mm při výšce od 12 do 100 mm. Jejich užití je možné pro provozní napětí až 5 kV. Díky použitým odolným materiálům se nabízí instalace do náročných provozních podmínek – do chemicky agresivního prostředí, do míst se zvýšenými vibracemi, stejně jako do prostor s provozní teplotou prostředí v rozmezí -40 až +130 °C. Materiál POLMIX BMC RF 3/20, ze kterého jsou izolátory vyráběny, totiž navíc splňuje normu UL 94-V0pro bezpečnost hořlavosti plastových materiálů.

Válcový izolátor CT/P. Foto: GHV Trading

Neméně významné produkty vyráběné z tohoto kompozitního plastu jsou izolátory průchodkové a také stavebnicové držáky svislých přípojnic. Průchodkové izolátory umožňují izolovaný průchod vodiče částí přístroje o jiném potenciálu, například uzemněnou skříní elektrického zařízení. Jsou dostupné v sedmi různých velikostech. Velikost průchodkového izolátoru je přímo úměrná hodnotě rozsahu jmenovitého proudu, která může být až 450 A.

Průchodkový izolátor PI/P. Foto: GHV Trading

Držáky svislých přípojnic PSB lze jednoduše sestavit z několika jednoduchých stavebních dílů – ze dvou bočnic a z příslušného počtu uchycovacích bloků, a to v závislosti na rozměrech a počtu použitých přípojnic. Jedná se tedy o velmi flexibilní stavebnicový systém s vynikajícími mechanickými a elektrickými vlastnostmi. Díky třem velikostem bočnic a třem velikostem bloků snadno sestavíte přípojnicový držák s parametry šitými přímo na míru potřeb zákazníka. Tento variabilní systém lze použít pro přípojnice o rozměru od 40 x 5 mm do 120 x 10 mm.

Kompletní nabídku, podrobnější informace i technické parametry výrobků z kompozitního plastu včetně jejich aktuálních cen a dostupnosti najdete na našem webu https://www.ghvtrading.cz.

Daniel Rycka

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář