Vláknový popisovací laser s výkonem 20 W

Datum 16.11.2020

LP-RV – nový 20 W vláknový laserový systém s velmi krátkým pulsem je ideální pro popis nejrůznějších materiálů. Od podsvícených přepínačů pro automobily, přes elektronická zařízení, zdravotnické aplikace až po kovové součástky nebo plastové výlisky.

Velmi krátký puls pro popis s vysokým kontrastem

Laserový systém LP-RV dosahuje pulsu v délce pouhé 1 ns. Proto je tepelný účinek na obrobek velmi krátký a snižuje nežádoucí účinky, jako je změna barvy, spálení nebo deformace. Toto nastavení laseru je ideální pro vysoce kontrastní popis plastů.

Délku pulsu laseru je možné nastavit v sedmi krocích až na 200 ns. To umožňuje precizní a permanentní popis kovových výrobků. To znamená, že k dosažení popisu s vysokým kontrastem na kovových i plastových výrobcích potřebujete pouze jeden laserový systém.

Popis velmi malých znaků

Nízká produkce tepla během procesu popisování umožňuje popis velmi malých znaků o velikosti pouhých 0,15 mm x 0,15 mm. Díky velmi krátkému pulzu s vysokou rychlostí opakování LP-RV umí popisovat i ve vysokém taktovacím čase

Tři samostatné jednotky

Tříjednotková konfigurace, kde jsou laserová hlava, laserový oscilátor a kontrolér oddělitelné, podporuje rychlý instalační proces. Narozdíl od běžných laserových popisovačů, lze velmi kompaktní popisovací hlavu, zatímco je oddělená od kontroléru, snadno přemístit a instalovat do výrobní linky.

Díky tomu je nový LP-RV velmi flexibilním a zároveň šetří čas nutný pro údržbu. Laserová hlava má pasivní chlazení a disponuje krytím IP64 pro trvalé a bezproblémové použití také v prašném či olejem kontaminovaném prostředí.

Kontrolér LP-RV je vybaven filtry pro eliminaci elektrického šumu, aby bylo zajištěno bezpečné, spolehlivé a kvalitní laserové popisování během celého výrobního procesu.

Nový software NAVI SMART

Stejně jako konfigurace tříjednotkového hardwaru usnadňuje instalaci laserového systému LP-RV, zjednodušuje nový software NAVI SMART přípravu textů, log nebo 2D kódů a tím urychlí nastavení celého popisu.

Integrovaná funkce Smart Condition Setting disponuje celou naší rozsáhlou znalostí laserového popisu, jako je výkon laseru, rychlost skenování nebo šířka pulsu. Výběrem jedné ze 14 předvoleb může uživatel rychle otestovat popis různých materiálů, jako je železo, nerezová ocel, hliník a široká škála plastů.

Po připojení na kamerový systém se LP-RV stává výkonným automatizovaným popisovacím laserovým řešením.

Kamerový systém výstupní kontroly pro kompletní řešení

Řadu LP-RV lze připojit přímo ke kamerovému systému. To umožňuje provádění řady operací, jako je např. detekce polohy obrobku, úprava polohy popisu a kontrola naskenovaných informací vyznačeného kódu Data Matrix (DMC), bez použití PLC.

Konektivita

Navíc jsou k dispozici nové síťové jednotky EtherNet / IP a PROFINET, které podporují připojení PLC prostřednictvím těchto průmyslových sítí. Instalace dalších síťových jednotek je snadná a může být provedena kdykoli.

Panasonic
Výystava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář