Společnost ABB dodá více než 1300 robotů a funkčních sad do Volvo Cars

Datum 11.01.2024

Spolupráce ABB a Volvo Cars v dodávce více než 1 300 robotů včetně funkčních balíčků pro novou generaci elektromobilů. Foto: ABB

Společnost ABB oznámila, že uzavřela smlouvu o dodávce více než 1300 robotů a funkčních sad se společností Volvo Cars, která je využije pro výrobu elektromobilů nové generace. Tímto krokem ABB dále posiluje své dlouholeté partnerství s uvedenou švédskou automobilkou, které současně pomůže dosáhnout ambiciózních cílů v oblasti udržitelnosti. 

„Probíhající transformace automobilového průmyslu vyvolaná rostoucí poptávkou po elektrických vozidlech a snahou o udržitelnější provoz přináší globálním výrobcům nové příležitosti a výzvy,“ uvedl Marc Sequra, prezident ABB Robotika. „Nejnovější závazek společnosti Volvo Cars dokládá naše silné partnerství, v jehož rámci společně usilujeme o zajištění udržitelnější výroby. Díky naší nové, energeticky efektivní rodině velkých robotů a kontrolérů OmniCoreTM  pomůžeme výrobním provozům Volvo Cars na celém světě dosáhnout až 20% úspory energie.“ 

  • Společnost ABB dodá společnosti Volvo Cars více než 1 300 robotů včetně funkčních balíčků pro novou generaci elektromobilů. 
  • Nová řada energeticky efektivních velkých robotů a kontrolérů OmniCoreTM společnosti ABB pomůže společnosti Volvo Cars dosáhnout až 20% úspory energie a splnit cíle v oblasti udržitelnosti. 
  • Dodaná řešení budou prvně nasazena v roce 2024 ve výrobních závodech Volvo Cars ve švédském Torslandu a čínském Daqingu. 

Součástí dodávky budou i funkční balíčky pro zajištění řady různých výrobních kroků – od bodového svařování přes nýtování a dávkování až po závitování typu flowdrill a kontrolu svarů ultrazvukem. Dodávané balíčky představují kompletní a zákazníky ověřenou kombinaci hardwaru, softwaru a služeb. V rámci tohoto projektu budou využity v závodech Volvo Cars ve švédském Torslandu a čínském Daqingu. Funkční balíčky budou doplněny nejnovější řadou kontrolérů OmniCoreTM s cílem zajistit na pracovištích až 20% úspory energie pomocí účinné výkonové elekroniky a rekuperačního brzdění u robotů.  

Aby nedošlo při nasazování robotů a funkčních balíčků k přerušení výroby, využije ABB svoji softwarovou platformu pro plánování a programování RobotStudio®, která umožňuje vizualizovat a optimalizovat roboty ještě před vlastní instalací. Díky tomu, že automatizační systémy budou vyvíjeny a ověřovány ve virtuálním prostoru, vznikne v rámci spolupráce Volvo Cars a ABB řešení, které stačí jednou navrhnout a pak jej lze vícenásobně nasadit.  

Společnosti Volvo Cars a ABB spolupracují na vývoji již dlouhou řadu let s cílem zefektivnit výrobu automobilů a současně neustále zlepšovat schopnosti průmyslových robotů v této oblasti. Tento projekt otevírá další roky vzájemné spolupráce, přičemž první nasazení robotů se očekává na počátku roku 2024.  Jedná se o nejnovější řešení společnosti ABB, které má pomoci globálnímu automobilovému průmyslu dosáhnout ambiciózních cílů v oblasti udržitelnosti a podpořit přechod na výrobu elektromobilů. Další informace o působení ABB Robotika v automobilovém průmyslu najdete na: www.abb.com/automotive. 

Markéta Brázdová

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář