Soutěž škol o nejlepší elektrotechnický projekt ovládli studenti z Uherského Hradiště

Datum 14.03.2024

Vítězný projekt – automatizovaný skleník. Foto: Noark

Společnost NOARK Electric vyhlásila vítěze v pořadí již třetího ročníku soutěže NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM. Ten se pořádal v celkem sedmi evropských zemích a účastnilo se jej bezmála sto elektrotechnických škol. Hlavním cílem soutěže bylo umožnit studentům oboru elektrotechniky rozvíjet kreativitu při plánování a realizaci vlastních projektů. V ČR zvítězili studenti SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště s projektem automatizovaného skleníku. Další medailové pozice obsadili žáci elektrotechnických škol ze Znojma a Jihlavy.

Ve třetím ročníku NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM měli členové soutěžních týmů za úkol navrhnout, postavit a prezentovat projekt, ve kterém byly využity produkty společnosti NOARK dodané v soutěžním balíčku. Členové týmů a jejich mentoři z řad pedagogů pak měli sestavit libovolnou funkční aplikaci, v níž byla využita minimálně polovina zaslaných produktů. Prezentaci řešení následně natočili a poslali společnosti NOARK Electric, která je umístila na web – www.noark-schools.com. Veřejné hlasování v každé zemi určilo pět projektů, z nichž odborná porota vybrala vítěze. 

Kromě ČR a Slovenska se soutěž pořádala v dalších pěti státech Evropy – Estonsku, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku a Srbsku. V těchto sedmi zemích se projektu zúčastnilo celkem 97 týmů. 

„Potěšila nás nejen hojná účast bezmála stovky škol, ale i kvalita projektů. O vítězích rozhodovala kreativita, funkčnost, praktičnost projektů i kvalita videoprezentací. V řadě zemí bylo rozhodování o vítězích velmi těsné, například v ČR se jimi stali žáci z Uherského Hradiště s náskokem pouhých čtyř bodů,“ řekl Karel Havlíček ze společnosti NOARK Electric a pokračoval: „Vysoký zájem škol nejen v ČR, ale i v dalších šesti zemích nás jen utvrdil v tom, že soutěž má smysl, a začínáme proto pomalu chystat další ročník.“

Vítězové z Uherského Hradiště

Zmíněný vítězný tým nominovaný SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště obsadil první místo díky projektu automatizovaného skleníku

Druhé místo vybojovala Střední škola technická Znojmo s modelem křižovatky řízené semafory

Bronzovou příčku obsadil tým SŠ PTA Jihlava, který se prezentoval modelem malé garáže

Uherskohradišťskému týmu ve složení David Rolenc, Lukáš Otrusiník, Rostislav Stodůlka, Vít Kazík, Martin Kodrla a Štěpán Kozlíček poskytovali odborné rady pedagogové Ing. Petr Hanáček, PhD., a Jiří Falešník.

„Rád bych vyjádřil podporu svým vrstevníkům a jejich účasti na podobných soutěžích, protože nejde o výhru, ale o nasbírané zkušenosti, které jsou v dnešní době k nezaplacení,“ prohlásil David Rolenc, vedoucí vítězného projektu pro web SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště.

Každý z prvních tří týmů získal od společnosti NOARK Electric peněžitou prémii 50 000 Kč pro svou školu, a navíc voucher v hodnotě 15 000 Kč na nákup v internetovém obchodě Alza.cz. Ceny v podobné výši čekaly i na vítěze projektu v šesti dalších evropských zemích.

Igor Walter

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář