Společnost Averna oznamuje akvizici společnosti ELCOM, a. s., poskytovatele řešení proautomatizované testy

Datum 16.04.2024

Zdroj: Averna

Společnost Averna, přední světový poskytovatel řešení v oblasti testování a kvality, oznámila akvizici společnosti ELCOM, a. s. a jejích dceřiných společností. Společnost ELCOM je renomovaným hráčem v oblasti testování a měření, energetiky a průmyslové automatizace.

Prezident a generální ředitel společnosti Averna François Rainville v prohlášení k akvizici uvedl: “Jsme nadšeni, že můžeme společnost ELCOM přivítat v rodině Averna. Jejich odborné znalosti a strategické postavení na trzích automobilového průmyslu/EV, energetiky a strojového vidění dokonale doplňují naše vlastní know how a pozici na světových trzích. Různorodé dovednosti více než 150 nových členů týmu budou přínosem pro zákaznickou základnu společnosti Averna po celém světě.

Cílem akvizice společnosti ELCOM, jejíž součástí jsou i dceřiné společnosti RH-Tech s.r.o. a ELTIA s.r.o., je využít výjimečných schopností a zdrojů zavedených týmů společnosti ELCOM. Díky jejich kvalifikovanému managementu a inženýrské síle je toto spojení v souladu s dlouhodobou vizí společnosti Averna uspokojovat potřeby svých zákazníků v oblasti automatizovaného testování v celosvětovém měřítku.

“Spojení sil se společností Averna představuje obrovskou příležitost pro růst a inovace.” souhlasil doc. Ing. Daniel Kaminský, CSc., bývalý prezident a předseda představenstva společnosti ELCOM, a. s. a nyní viceprezident – Averna, a.s., Česká republika. “Věříme, že naše společné hodnoty a společné úsilí budou přínosem pro naše společnosti a zákazníky.”

Dr. Kaminský, spolu s klíčovými členy vedení ELCOM, jsou nyní akcionáři společnosti Averna a budou aktivně přispívat k růstu společnosti.

“Jako majoritní akcionář společnosti ELCOM jsme od roku 2018 poskytovali podporu jejímu vedení při přechodu z firmy řízené zakladateli na agilní společnost, stejně jako při realizaci jejích růstových plánů, včetně úspěšných akvizic,” uvedl Ondřej Benáček, řídící partner CEIP. “Po dokončení naší práce je Averna, jako strategický hráč na další úrovni, ideální volbou pro ELCOM a jeho zaměstnance. Jsme potěšeni, že se ELCOM nyní stane součástí globálního lídra a bude pokračovat na své cestě k úspěchu.”

Nyní má společnost Averna více než 575 zaměstnanců po celém světě a naplňuje svou strategii stát se předním světovým integrátorem testovacích technických řešení pro výrobce automobilů/dopravních prostředků, lékařských přístrojů/farmacie, spotřební elektroniky a průmyslových výrobků.

Další informace o společnosti Averna naleznete na jejích webových stránkách.

Averna

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář