Rozvodnice vector II – Ideální pro venkovní prostředí

Datum 19.05.2017

Instalaci rozvaděčů do venkovních prostor řeší občas každý profesionál. Takže samozřejmě víte, že pro tyto prostory je na rozvaděče kladen požadavek na vyšší krytí (IP). Už méně známý je fakt, že nová norma ČSN EN 61439-1 po rozvaděčích instalovaných vně objektu vyžaduje také zkoušku na odolnost vůči korozi, UV záření a na mechanickou odolnost IK. Naštěstí všechny tyto požadavky spolehlivě splňuje plastový rozvaděč vector II outdoor od společnosti Hager.

Vlastnosti:

Rozvaděč vector II v krytí IP 65 je vyroben z barevně stálého polykarbonátu odolávajícího teplotním výkyvům -25°C až +130°C, kdy nedochází k zásadním změnám jeho mechanických vlastností, standardně IK08. Při teplotě -25°C IK07. Rozvaděč je zároveň odolný vůči UV záření, což znamená, že jeho působením nedochází k žádné mechanické či barevné degradaci.

Naproti tomu pro instalaci ve vnitřním prostředí je naprosto postačují rozvodnice vector II, jakési „starší sestry“ venkovních rozvodnic vector II outdoor. Vzhledem k vysokému stupni krytí rozvodnic vector II (standardně IP65) a jejich odolnosti vůči stříkající vodě nacházejí uplatnění především ve sklepích, garážích, dílnách nebo mycích linkách. Součástí dodávky rozvodnic vector II ve standardním provedení jsou i PE/N svorkovnice. Pro rozvodnici vector II outdoor mohou být PE/N svorkovnice objednány zvlášť jako volitelné příslušenství.

 

Technické údaje:

  • Nástěnný rozvaděč v krytí IP65
  • Třída izolace II
  • Pro modulární přístroje až do 63A
  • Kapacita 3 – 54 modulů
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář