V Orlové a Bohumíně letos bez odstávek teplé vody

Datum 15.07.2018

Lidé z Orlové a Bohumína se letos nemusí při umývání omezovat. Společnost ČEZ Teplárenská, která dodává do obou měst teplo z Elektrárny Dětmarovice, provedla všechny větší opravy vloni a letos nebude odstávka horkovodů potřebná. V plánu jsou pouze krátkodobé lokální odstávky spojené s místními opravami, řekl obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

Vzhledem k teplému jaru letos skončilo vytápění již 11. dubna a drobné opravy mohly začít dříve, než bylo původně v plánu. „Například 10. května jsme v Orlové odstavili bytové domy na ulici Ke Studánce a v okolí Doubravanu, abychom opravili netěsnost potrubí. I další odstávky byly či ještě budou jen lokální a v mnoha případech je lidé ani nezaznamenají,“ dodal Radim Sobotík.

ČEZ Teplárenská ještě chystá například kalibraci měřidel v jedné orlovské a čtyřech bohumínských předávacích stanicích. „Pravidelná kalibrace měřidel zajistí spolehlivost a přesnost měřených veličin v předávacích stanicích a tím spokojenost našich zákazníků v době plného provozu,“ vysvětlil Radim Sobotík. Následovat bude ověření měřičů tepla, které musí firma zajistit každé 4 roky.

Vloni firma během dvoudenní odstávky vyměnila korozí napadené potrubí v Orlové, vyčistila nádrže, zajistila drobné opravy na vnitřním horkovodním potrubí a především ve spolupráci s Elektrárnou Dětmarovice připojila nový plynový kotel, který nyní slouží jako záložní zdroj a zajišťuje vyšší spolehlivost i efektivitu dodávek tepla.

V Bohumíně a Orlové zásobuje společnost ČEZ Teplárenská teplem a teplou vodou přes 14 000 bytů. Centrální dodávka tepla je výhodná nejen pro samotné odběratele, ale pro celý region často postihovaný inverzemi. Výroba tepla probíhá v Elektrárně Dětmarovice, která splňuje ty nejpřísnější ekologické normy.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář