Kokain ne! Bratr Pabla Escobara představil skládací telefon

Datum 06.12.2019

Bratr Pabla Escobara roky pracoval jako účetní v Medelínském kartelu. Tento kartel v osmdesátých letech minulého století zajišťoval globální obchod s kokainem. Teď Roberto Escobar (71) prostřednictvím své investiční společnosti Escobar Inc., představil světu skládací telefon. Jmenuje se Escobar Fold 1.

Šéf společnosti Escobar Inc. Olof Gustafsson uvedl, že obrazovka je vyrobena z proprietárního plastu, který jej „činí téměř nerozbitnou“ a prohlašuje, že se jedná o „nejtrvanlivější telefonní obrazovku na trhu“. Ceny začínají na 349 $. Telefon používá operační systém Android společnosti Google.

Investiční společnost byla, podle informací z jejich webových stránek, založena Robertem Escobarem v roce 1984 jako holdingová společnost pro „ochranu majetku a hodnoty“ pro bratry Escobary. Roberto Escobar, bratr bývalého krále obchodu s narkotiky Pabla Escobara, řídí investiční společnost Escobar Inc.

Pablo Escobar koncem 70. a v první polovině 80. let kontroloval 80 procent světového obchodu s kokainem. Forbes zařadil Pabla Escobara na seznam světových miliardářů v letech 1987 až 1993. Pablo byl zastřelen 2. prosince 1993 v jeho rodném městě Medellín.
Roberto se vzdal policii v roce 1992 během zásahu proti Medellínskému kartelu a strávil 10 let vězení za trestné činy související s drogami. Po propuštění prohlásil, že objevil průlom v hledání léku na AIDS.

Nyní, napůl slepý a napůl hluchý z výbuchu dopisní bomby v těsné blízkosti jeho tváře, kterou obdržel ve vězení v roce 1993, má Roberto sny o tom, že se stane výrobcem chytrých telefonů a bude konkurovat značkám jako Apple nebo Samsung.

Marketing nového telefonu je postavený na nechvalně slavném jméně, které je i tolik let po Escobarově smrti stále zmiňované ve světových médiích. Na druhou stranu, telefon má slušné specifikace postavené na 7.8 palcovém ohebném displeji, 6 GB RAM s úložnou kapacitu 128 GB. Ani po stránce fotoaparátu se nemá Escobar Fold 1 za co stydět. Nabídne totiž 16 megapixelovou přední kameru, uzpůsobenou pro focení selfie, a zadní fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů a se stabilizací obrazu. Rozhodně se jedná o velice netradiční reklamu a spousta lidí zatím neví, zda tento mediální humbuk má brát spíše jako vtip, nebo satiru. Uvidí se, zda Roberto se svým skládacím telefonem vážně prorazí.

Více se o Pablo Escobaru a Kolumbii můžete dočíst zde.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář