Studenty karvinské fakulty osvítí HORMEN z ČEZ ESCO

Datum 24.05.2020

Zbrusu nový přednáškový sál přivítá v novém akademickém roce studenty karvinské Obchodně podnikatelské fakulty, která je součástí Slezské univerzity Opava. Kompletní modernizace výukového zázemí zahrnovala i výrobu unikátních na míru vyvinutých světel v režii společnosti HORMEN ze skupiny ČEZ ESCO.

Netradiční uspořádání sálu, který má v Karviné největší kapacitu a probíhají v něm i zastupitelstva nebo veřejné diskuze, si vyžádalo netradiční přístup.

„Nová svítidla jsme pro fakultu na míru vyvinuli a následně vyrobili v naší brněnské továrně. Jejich reflektory jsou nakloněné tak, aby sál osvětlovaly rovnoměrně a zároveň aby nedocházelo k oslnění posluchačů. Navíc mají mnohem vyšší svítivost než původní výbojková svítidla. Ovládají se automaticky prostřednictvím čidel, takže když do sálu přes den svítí slunce, osvětlovací soustava se automaticky stmívá, a naopak při zatažené obloze nebo večer se světla rozzáří naplno,“ vysvětlil finanční ředitel HORMEN Marek Fišer.

Originální jsou také liniová svítidla, která osvětlují prostor pod balkónem – nejdelší z nich má přes 50 metrů. „Vyzařují světlo rovnoměrné po celé své délce, tedy i na krajích nebo ve spojích a atypicky zalomených rozích,“ dodal Marek Fišer.

„Těšíme se, že nové vybavení sálu přispěje k významnému zlepšení výukového prostředí a tedy i ke zlepšení výuky samotné,“ řekla Miroslava Šromková z karvinské fakulty, která se těší, že nová světla přinesou přibližně 50procentní snížení nákladů na osvětlení.

Modernizace osvětlení byla součástí kompletní rekonstrukce dvou sálů univerzity za více než 50 milionů korun, na níž z 95 procent přispěla Evropské unie v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

 

O HORMEN
HORMEN CE, dceřiná firma ČEZ ESCO, je výrobcem a dodavatelem osvětlovacích soustav pro korporátní klientelu, obchodní centra, veřejné budovy a developerské společnosti. Rozsvítila například pražské komplexy Florentinum, Quadrio a AFI Vokovice, Aqualand Moravia Pasohlávky nebo řetězec luxusních parfumerií Notino. V portfoliu má ale i osvětlení exteriérů, firma např. realizovala projekt osvětlení náměstí města Stříbro. Společnost sídlí v Praze, má výrobní závod v Brně a pobočku v Ostravě. Má přibližně 60 zaměstnanců.
O ČEZ ESCO
ČEZ ESCO (Energy Service Company), dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Zajišťuje dodávky elektřiny, plynu a tepla, energetické audity a energetické poradenství, výstavbu elektrických zařízení, kogeneračních jednotek a střešních fotovoltaických elektráren. Pro řadu zákazníků také jejich energetická zařízení provozuje a poskytuje služby týkající se údržby a servisu. ČEZ ESCO je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. ČEZ ESCO má téměř 2000 zaměstnanců a patří do ní firmy AirPlus, AZ KLIMA, Bytkomfort, ČEZ Bytové domy, ČEZ Distribúčne služby, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, ČEZ Solární, ČEZ Slovensko, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, ENESA, HORMEN, KART, KLF-Distribúcia.
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář