Switche: 4 otázky pro odborníky společnosti Murrelektronik

Datum 04.08.2022

Seznamte se s našimi switchi! Přečtěte si, jak může správa dat pomocí správného switche vylepšit průmyslovou síť s minimálním úsilím a za správnou cenu.

Faktory, jako je decentralizace a kompletní systémový přístup, pro který Murrelektronik nabízí možnosti řešení na míru, zvyšují znalosti společností o propojení strojů a efektivitě sítí. Zjistěte, jak optimalizovat průmyslovou síť pomocí instalačních technologií!
 

1 – Spravovaný nebo nespravovaný? Jak vybrat nejvhodnější switch pro svou aplikaci?

Nespravované switche, jako jsou Xelity nebo Xenterra, představují nejúspornější způsob připojení ethernetových zařízení v malých a/nebo místních sítích. Základní funkcí těchto switchů je zajistit hladký tok dat sítě Ethernet. Speciální funkce některých aplikací mohou vyžadovat použití spravovaných switchů, jako jsou například switche Tree Lite a další plně spravované switche společnosti Murrelektronik. Spravované switche zlepšují dostupnost složitých aplikací díky funkcím, jako je správa topologie kruhu, zrcadlení portů pro řešení chyb v síti a NAT pro přístup k systému z vnější sítě. Tato zařízení umožňují upřednostňovat datové pakety, čímž zajišťují prioritu pro časově citlivá data v síti. Nakonec je třeba poznamenat, že spravované switche lze ovládat/monitorovat pomocí PLC díky připojení Ethernet/IP nebo Profinet.

2 – Jaké jsou výhody switchů PoE?

Switche PoE, např. Tree PoE společnosti Murrelektronik, jsou ideální pro redukci kabeláže v instalacích. Odstraňují potřebu dvojitých kabelů pro komunikaci a napájení pro každé zařízení Ethernet. Switche Tree PoE mohou díky svému step-up převodníku dodávat až 48 V DC kamerám, skenerům, IP telefonům a mnoha dalším zařízením PoE s napájením 12/24 V DC. Zesilovač PoE Tree zvládá až 120W (30W na port) zátěž na jednom swicthi.

3 – Co je třeba vzít v úvahu při plánování sítě?

Je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů: počet ethernetových zařízení, zatížení sítě, dobu odezvy a infrastrukturu, a to je jen několik z nich. Switche společnosti Murrelektronik (Xelity, Xenterra a Tree nespravovaný a spravovaný, s krytím IP20 nebo IP67) lze kombinovat a vytvořit tak výkonné a spolehlivé řešení, které eliminuje překážky a zvyšuje výkon jakékoli aplikace založené na Ethernetu.

 4 – Jak mohu zjednodušit kabeláž a zkrátit dobu montáže pomocí switchů?

Switche zvyšují flexibilitu systémů založených na Ethernetu, ale nemusí být namontovány v rozváděčích. Switche s krytím IP67, jako je Tree67 od společnosti Murrelektronik, šetří místo v rozváděči, snižují náklady na kabeláž a zlepšují dobu uvedení do provozu a odstraňování problémů. Tyto komponenty lze namontovat až do vzdálenosti 100 m od rozváděče, čímž se optimalizuje kabeláž bez omezení flexibility sítě. V kombinaci s širokou nabídkou kabelů Murrelektronik pro průmyslový Ethernet (M8, s kódem D nebo X) jsou přepínače s krytím IP67 dokonalým řešením, díky němuž jsou ethernetové sítě Plug & Play.

Potřebujete více informací? Nebojte se nám ozvat! Kontakty ZDE…

Další informace o switchích najdete ZDE…

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář