Hager vector II outdoor: šampion mezi rozvaděči do venkovního prostředí

Datum 30.03.2016

Instalaci rozvaděčů do venkovních prostor řeší občas každý profesionál. Takže samozřejmě víte, že pro tyto prostory je na rozvaděče kladen požadavek na vyšší krytí (IP). Už méně známý je fakt, že nová norma ČSN EN 61439-1 po rozvaděčích instalovaných vně objektu vyžaduje také zkoušku na odolnost vůči korozi, UV záření a na mechanickou odolnost IK. Naštěstí všechny tyto požadavky spolehlivě splňuje plastový rozvaděč vector II outdoor od společnosti Hager.

Rozvaděč vector II v krytí IP 65 je vyroben z barevně stálého polykarbonátu odolávajícího teplotním výkyvům -25°C až +130°C, kdy nedochází k zásadním změnám jeho mechanických vlastností, standardně IK08. Při teplotě -25°C IK07. Zároveň je rozvaděč odolný vůči UV záření, což znamená, že jeho působením nedochází k žádné mechanické či barevné degradaci.

Naproti tomu pro instalaci ve vnitřním prostředí naprosto postačují rozvodnice vector II, jakési „starší sestry“ venkovních rozvodnic vector II outdoor. Vzhledem k vysokému stupni krytí rozvodnic vector II (standardně IP65) a jejich odolnosti vůči stříkající vodě nacházejí uplatnění především ve sklepích, garážích, dílnách nebo mycích linkách. Součástí dodávky rozvodnic vector II ve standardním provedení jsou i PE/N svorkovnice. Pro rozvodnici vector II outdoor mohou být PE/N svorkovnice objednány zvlášť jako volitelné příslušenství.

Základní parametry:

 • nástěnný rozvaděč v krytí IP65
 • třída izolace II
 • pro modulární přístroje až do 63A
 • kapacita 3 – 54 modulů

Profi tipy:

 1. Nejvyšší mechanická odolnost IK07, IK08 nebo IK10, robustní konstrukce, univerzální použití
 2. Speciální závěsy dvířek umožňují rychlou změnu pozice dvířek bez nutnosti použití nástrojů
 3. Otočením nosné lišty DIN lze zvětšit montážní hloubku rozvodnice a upevnit tak i přístroje s vyšší montážní hloubkou
 4. Nežádoucí manipulaci s přístroji zabrání zámek ve dvířkách rozvodnice a její bezpečné uzamčení – zámek objednávejte jako volitelné příslušenství
 5. Pro spolehlivé vkládání vodičů jsou na bocích skříně připravené příchytky
 6. Plombování rozvodnice ochrání před nežádoucími zásahy do instalace
 7. Díky adaptérům pro nástěnnou montáž není nutné porušovat zadní stěnu (vector II outdoor)
 8. Nerezový držák pro uchycení rozvaděče na sloup (vector II outdoor)
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář