Laserový tandem – značení do dřevěných dřívek

Datum 21.07.2017

Pomocí laserového značení dokáže Leonardo individualizovat dřevěná dřívka do zmrzlin a umožnit tak výrobcům jejich branding i na místech, kde to dříve nebylo možné.

Zároveň je možné pomocí specificky vyznačených kódů pořádat soutěže a využít marketingově každou část dřívka.

Značení dřevěných dřívek od nanuků probíhá za pohybu produktů, tedy v dynamickém módu laseru, pomocí vodou chlazeného 100 W CO2 laseru eSolarMark s přímou značící hlavou.
Samotný proces značení je velmi specifický, protože se neznačí ve směru pohybu, ale dřívka najíždí pod laser ve vodorovné pozici a značení je kolmo na směr pohybu dopravníku. Značení poté probíhá v pohybu, při rychlosti až více jak 1000 dřívek za minutu, tedy 17 dřívek za sekundu.
Zapojení laserů je v tandem funkci, kdy každý laser značí ob jeden produkt a dosáhne se tak dvojnásobku celkové rychlosti značení oproti použití pouze jednoho laseru. Respektive pro každou úlohu je nastavení každého laseru samostatné, a to tak, že jeden značí grafické logo a druhý značí výherní kódy. Při této rychlosti dokážeme pomocí dvou laserů za sebou spojených do tandemu vyznačit na dřívko 8-mi místný číselný kód z databáze, logo uprostřed a na konci dřívka, běžně v taktu linky 700 ks/min až 1000 ks/min.

Optika laseru obsahuje předsazené ochranné sklo, které je jako první v kontaktu s prachem v provozu a s kouřícími zplodinami při značení. Optika laseru se tak snadno čistí a nemůže dojít k poškození čoček skenovací hlavy.
Oproti mechanickému značení, kde se používají raznice, laser není v kontaktu s produktem a nedochází tak k poškození dřeva tlakem, jak se tomu děje s raznicí. Raznice vyžaduje čas na nahřívání na provozní teplotu, dochází k jejímu zanášení a rychlému opotřebení. Laser je tak jednoznačnou volbou budoucnosti.

 

BENEFITY

  • Vysoká rychlost značení v taktu přes 1000 ks/min
  • Bezkontaktní značení, nepoškozuje produkt
  • Tisk dat z databáze, což nemusí být pouze čísla, ale i slova nebo věty
  • Tandemové propojení laserů pro zvýšení rychlosti
Leonardo technology s.r.o., Ulička 37, 691 43 Hlohovec, e-mail: bubenicek@LT.czwww.LT.cz
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář