SOLID67: Změna protokolu v mžiku

Datum 07.05.2018

SOLID67 jsou nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik. Usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Poskytují hned osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IO.

Díky plně zalitému pouzdru a působivým hodnotám odolnosti proti vibracím a rázům (15 a 50 g) jsou moduly připraveny pro použití v drsných průmyslových prostředích – a to v rozmezí teplot od -20 do +70 °C. Tato charakteristika jim otevírá dveře do mnoha aplikací. Díky rozsáhlým diagnostickým možnostem přímo na modulu, prostřednictvím řídicího systému a prostřednictvím integrovaného webového serveru je hledání závad hračkou.

Zkraťte dobu instalace

Kompaktní napájecí kabely M12 (L-kódované) snášejí vysoké proudové zatížení, přenášejí až 16 A. Napájení je možné propojit přes několik modulů. To usnadňuje instalaci a redukuje kabelové trasy. PI (uživatelská organizace Profibus a ProfiNet) považuje L-kódovaný konektor M12 za budoucí standard pro napájecí konektory.

Využijte všechna zásuvná místa

Zásuvná místa (pin 4) IO-Link master modulů jsou dimenzována multifunkčně; lze je použít pro IO-Link senzory a akční členy, ale mohou být nakonfigurována také jako klasický vstup nebo výstup. S jediným modulem mohou být shromažďovány signály nejrůznějšího druhu.

Minimalizujte potřebný prostor

S konstrukční šířkou pouhých 30 milimetrů jsou úzké IO-Link varianty SOLID67 vhodné pro osazení v instalacích s omezeným prostorem. Moduly lze umístit v bezprostřední blízkosti procesu a senzory a akční členy pak lze připojit velmi krátkými spojovacími kabely.

Zjednodušte své skladové zásoby

Moduly SOLID67 jsou multiprotokolové, podporují ProfiNet a EtherNet/IP. Podle koncepce řízení se jednoduše přepne přepínač přímo na modulu. Snižuje se tím množství variant, na skladě musí být uloženo méně různých modulů.

Cílené vypínání

Reakce na zkraty: Dojde-li ke zkratu na některém vstupu nebo výstupu, nevypne se celý modul. Deaktivován bude pouze postižený port v případě vstupů nebo kanál v případě výstupů. Sousední zásuvná místa resp. kanály zůstanou aktivní. Červené LED kontrolky budou informovat o závadě a dále bude vysláno hlášení do řídicí jednotky.

Murrelektronik
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář