Nové konektory MCS MAXI 6 s páčkami – bleskové zapojení vodičů

Datum 22.12.2018

MULTI CONNECTION SYSTEM (MCS) má nový přírůstek: Nová řada zásuvných konektorů MCS MAXI 6 od společnosti WAGO dovoluje připojit vodiče o průřezu 10 mm² (8 AWG) a má integrovanou páčku umožňující rychlé a pohodlné zapojování.

Systém WAGO MCS MAXI 6 se zásuvnými konektory je vhodný pro vodiče od 0,2 mm² do 10 mm² (24 – 8 AWG) a ideální pro výkonové elektronické aplikace vyžadující vyšší proudy. K dispozici jsou dvě verze nových zásuvných konektorů (vodič -vodič a vodič – deska), a obě verze nabízí varianty od 2 do 9 pólů s roztečí pinů 7,62 mm.

Systém s jmenovitým proudem 41 A je ideální pro připojování výkonové elektroniky. Díky připojovací technice Push-in CAGE CLAMP® lze přímo připojit plné vodiče i jemně laněné vodiče s dutinkou prostým zasunutím do kontaktního místa. K dispozici jsou dva modely konektorů pro horizontální nebo vertikální uchycení na desky plošných spojů, které poskytují flexibilitu jejich připojení.

Nové páčkové konektory MCS MAXI 6 šetří cenné místo – kromě standardního průřezu vodiče lze též připojit vodič o řád větší (10 mm² / 8 AWG), pokud není ukončen lisovací dutinkou.

Přímé zapojení bez použití nástroje

Aby společnost WAGO vyhověla požadavkům na jasnou a jednoduchou obsluhu, vybavila konektory MCS MAXI 6 páčkou pro intuitivní použití bez nástroje. Protože k otevření kontaktního místa nejsou nutné žádné nástroje, konektory nabízí rychlé a snadné ruční zapojení, které výrazně šetří čas při práci v terénu.Páčky na konektoru jdou snadno přepnout do otevřené / zavřené polohy se slyšitelným cvaknutím, které je znakem dosažení správné pozice páčky.

Stejně jako ostatní průmyslově osvěd­čené produkty MCS WAGO, i nové zásuvné konektory poskytují 100 % ochra­­nu proti chybnému zapojení, vlastní kódování a volitelné možnosti uzamknutí pro zajištění maximální bezpečnosti při zapojo­vání.

WAGO
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář