Software Capital od Siemensu poslouží k vývoji nové generace elektrických a elektronických systémů (E/E)

Datum 07.02.2022

Foto: Siemens

Společnost Siemens oznámila, že přední výrobce letadel Airbus zvolil aplikaci Capital™ pro vývoj elektrických a elektronických systémů (E/E) z portfolia Siemens Xcelerator. Cílem implementace tohoto řešení je zrychlení vývoje komerčních letadel.

Klíčovými důvody tohoto výběru bylo výkonné digitální vlákno a otevřenost platformy aplikace Capital, která zjednoduší zapojení do stávajících systémů podniku. Silná podpora společnosti Siemens a technické workshopy usnadní návrh a osvojení nových vývojových procesů.

Aplikace Capital vytváří skutečná konfigurovatelná digitální dvojčata E/E systému, která jsou propojena výkonným digitálním vláknem po celou dobu vývoje, výroby a provozního životního cyklu E/E systému. Navíc otevřená IT architektura a vícedoménová integrace v aplikaci Capital umožňují snadné nasazení do prostředí Lean PLM (Product Lifecycle Management) společnosti Airbus. Aplikace Capital bude následně tvořit hlavní komponentu návrhu E/E systémů a inženýringu výroby elektrických kabelů v celém nadnárodním vývojovém týmu.

Skupiny E/E budou fungovat v jednotném prostředí návrhu, což zajistí rychlejší vývoj výrobků, optimalizovanou výrobu elektrických systémů, vynikající kvalitu elektrických kabelů a plynulejší integraci dodavatelského řetězce. Výsledkem budou optimalizovaná schémata, kvalitní kabeláž a podrobná servisní dokumentace. 

„Aplikace Capital umožňuje zákazníkům digitalizovat návrh elektrických systémů, takže mohou zkrátit dobu vývojového cyklu a výrazně snížit náklady,“ uvedl Martin O‘Brien, viceprezident obchodní skupiny Siemens Integrated Electrical Systems. „Jedná se o převratnou novinku v odvětví, které se snad již brzy zotaví z nedávných problémů. Aplikace Capital přenáší do reality výhody vývojového procesu založeného na modelu a nabízí předním světovým výrobcům, jakým je i Airbus, zjednodušení procesů, snížení rizik a zvýšení produktivity.“

Lenka Hlavatá

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář