Vrtulník na hašení požáru v Hřensku zapůjčí zbrojaři

Datum 27.07.2022

Foto: CSG

Holding Czechoslovak Group (CSG), který je známý především svými aktivitami ve zbrojařském průmyslu, vyšle na sever Čech kompletně vybavenou helikoptéru i s posádkou. Vypomůže s hašením lesního požáru v Českém Švýcarsku.

Pomoc dostala na starost společnost European Air Services z divize CSG Aerospace provozující výcvikové středisko Slovak Training Academy, kde se školí piloti vrtulníků.

„Celé se to seběhlo velmi rychle. Jakmile se dostal požár mimo kontrolu, majitel CSG Michal Strnad přišel s myšlenkou, zda můžeme poskytnout vrtulník na pomoc s hašením požáru. Podařilo se nám na Slovensku velmi rychle zajistit stroj MI-8 s bambi vakem na vodu o objemu 2000 litrů, a to i s posádkou,“ uvedl Jozef Dzuruš, jednatel společnosti European Air Services Slovakia.

O poskytnutí pomoci jednal holding CSG s náměstkem Hasičského záchranného sboru, operátoři jsou již v kontaktu a poskytnutý stroj bude na místě k dispozici již od středy veliteli zásahu v Severních Čechách. Holding CSG poskytne vrtulník bezplatně jako dar, a to na dobu, jaká bude potřeba.

Průmyslově-technologický holding CSG, a především automobilka Tatra Trucks, vypomáhají při řešení živelných pohrom pravidelně. Například loni Tatra zapůjčila několik sklápěček na odklízení škod po tornádu na jižní Moravě, automobilka také vyslala mobilní servisní tým do Řecka, kde se potýkali s rozsáhlými požáry v minulém roce.

Andrej Čírtek

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář