NOARK představuje na výstavě Volty.cz novou nástěnnou EV nabíjecí stanici Ex9EVD3 pro domácnosti

Datum 03.10.2023

Foto: Noark

NOARK Electric uvedením nové EV nabíjecí stanice Ex9EVD3 vychází vstříc majitelům a uživatelům elektromobilů, kteří hledají pohodlné, bezpečné a rychlé řešení pro dobíjení akumulátorů svých vozidel v domácím prostředí. Na instalaci mohou zájemci v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) získat dotaci 15 až 35 tisíc korun.

V České republice se podle statistik na silnicích pohybuje kolem 15 tisíc elektromobilů. Jejich uživatelé pro dobíjení využívají podle dat Ministerstva průmyslu a ochodu přes 1 364 dobíjecích stanic s více než 2 643 dobíjecími body.

O nové nabíjecí stanici NOARK Ex9EVD3 se můžete dozvědět více dnes 3.10. a zítra 4.10. přímo na stánku společnosti Noark na elektrotechnické výstavě Volty.cz na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Majitelé rodinných domů mohou své elektromobily nabíjet i doma v garáži. Mohou jim posloužit pomalé AC nabíječky pro běžné zásuvky 230 V, nebo speciální nabíjecí stanice pro nabíjení DC stejnosměrným proudem, které dobíjejí akumulátory mnohem rychleji. 

NABÍJECÍ STANICE

Nová nabíjecí stanice NOARK Ex9EVD3 patří do první skupiny. Je nástěnná, určená pro nabíjení elektrických vozidel (EV) v domácnosti. Již v základu obsahuje interní proudový chránič typu B, který je nutnou součástí EV nabíjecích stanic a je schopen detekovat únik DC, AC a pulzujícího proudu při vysoké frekvenci. 

Nabíjecí stanice s nabíjecím proudem až 32 A v třífázovém zapojení je zákazníkům k dispozici jak ve verzi s integrovaným nabíjecím kabelem s koncovkou typu T2 (verze T2C 16A a T2C 32A), tak se zástrčkou T2 na přední straně (verze T2S 16A a T2S 32A), u které není kabel součástí balení. 

„Volitelnou součástí je modul dynamického vyvážení zátěže (DLB), který zamezuje překročení maximálního povoleného proudu hlavního jističe při současném provozu nabíjecí stanice pro elektromobily s dalšími spotřebiči v budově,“ uvádí Michal Růžička, produktový manažer společnosti NOARK Electric, která se specializuje na elektroinstalační komponenty po celém světě.

Nastavení nabíjecího proudu v pěti různých úrovních volí uživatelé manuálně pomocí tlačítka, nebo je přiřazeno automaticky v případě použití DLB modulu. Maximální nabíjecí výkon může dosáhnout 11 kW u 16A variant nabíječek a až 22,1 kW v případě 32A verzí.

DOTAČNÍ PROGRAM NZÚ PODPORUJE EKOMOBILITU 

Nový dotační program Nová zelená úsporám odstartoval minulý měsíc – září 2023 – a v rámci podpory ekomobility mohou zájemci o nabíječku získat dotaci. Konkrétně 15 000 Kč v případě instalace nabíječky v rodinném domě, 25 000 Kč na jeden nabíjecí bod v bytových domech (SVJ a bytová družstva) a maximálně 35 000 Kč na nabíjecí bod v bytových domech pro žadatele z řad veřejné správy, obcí a příspěvkových organizací jimi zřizovaných.

Igor Walter

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář