Inovace a udržitelnost: 83 metrů energetického řetězu pro odpadové hospodářství

Datum 28.03.2024

Energetické řetězy o celkové délce 83 metrů pro jeřábovou dráhu na skládce odpadů ve Francii kompletovala litoměřická firma HENNLICH. Projekt demonstruje, jak inovace mohou vést k výraznému snížení spotřeby energie a zlepšení efektivity. Speciální přídavné rolny technicky vylepšují systém tak, že snižují spotřebu související s pohybem řetězu o neuvěřitelných téměř 60 procent. Foto: Hennlich

Jak skloubit inovace a udržitelnost? Přesně to je příklad projektu 83 metrů dlouhého energetického řetězu, který navrhla a kompletovala litoměřická firma HENNLICH pro jeřábovou dráhu na skládce odpadů ve Francii. Projekt demonstruje, jak inovace mohou vést k výraznému snížení spotřeby energie a zlepšení efektivity.

„Důležitou součástí projektu byl nejen samotný energetický řetěz, ale také speciální přídavné rolny, které nejenže redukují tažné a tlačné síly, ale také významně prodlužují životnost řetězu. Technicky vylepšují systém tak, že snižují spotřebu související s pohybem řetězu o neuvěřitelných téměř 60 procent,” uvedl Jindřich Kollár, produktový manažer pro systémy s energetickými řetězy igus ve společnosti HENNLICH. 

Pro tento projekt firma HENNLICH použila přibližně dva kilometry kabelů, kterými osadila energetický řetěz. „Každý typ kabelu je pečlivě vybrán tak, aby co nejlépe splňoval požadavky na optimální fungování v rámci požadavků zákazníka,“ uvedl Jindřich Kollár

Energetické řetězy kompletně osazené kabely zajišťují přívod energií pro pohyblivé části strojů a zařízení. Díky široké škále materiálů, šířek i délek a možnosti přípravy přímo na míru, firma HENNLICH dodává energetické řetězy pro mnoho typů aplikací od automobilového průmyslu, přes strojírenství až po energetiku a těžařský průmysl. Kabely mohou být osazeny také konektory určené přímo pro jednotlivé aplikace. To výrazně usnadňuje a zjednodušuje zapojení energetických řetězů, v tomto případě tzv. readychainů do aplikací.

Projekt pro zákazníka ve Francii je příkladem toho, jak technologické inovace, pokud jsou prováděny s ohledem na udržitelnost, mohou nejen zlepšovat stávající procesy, ale i otevírat dveře k novým možnostem pro šetrnější průmyslové aplikace.

Martin Jonáš

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář