Přenosná nabíječka SECTRON LITE přichází na trh s přívětivou cenou!

Datum 29.04.2024

Foto: Sectron

S rostoucí popularitou elektromobilů se zvyšuje poptávka po pohodlném způsobu nabíjení nejen doma. Pokud jste majitelem elektromobilu nebo plánujete jeho pořízení, tak přenosná nabíječka může být řešením, které hledáte! 

SECTRON se pohybuje na trhu elektromobility více jak 6 let. Nabízí svou chytrou AC nabíječku SECTRON, wallboxy od českých značek MyBox a OlifeEnergy. Instaluje také velké DC stanice. Zajišťuje poradenství, pomůže s vyřízením dotace z programu Nová zelená úsporám. Na trhu však chyběl produkt, který by byl cenově dostupný a nabízel ideální kombinaci pro použití doma i na cestách. Testovali jsme celou řadu produktů a vybrali jsme do portfolia právě přenosnou 11 kW / 16 A nabíječku s konektorem TYP2, kterou si u nás pod názvem SECTRON LITE zakoupíte za 7 990 Kč včetně DPH. 

Nabíjecí stanice může plně nahradit wall-box v garáži. Není nutná úprava elektroinstalace, stačí využít třífázové pětikolíkové červené 400 V / 16 A zásuvky (CEE 5-pin 400 V / 16 A), kterou má zpravidla každý rodinný dům. Jednoduše tak přes noc můžete nabít své EV a ráno vyrazit s plnou baterií. Výhodou je, že nabíječku můžete sbalit do praktické přenosné tašky a vzít ji s sebou na chatu, dovolenou nebo služební cestu. V kom­binaci s redukcemi např. na SCHUKO 230 V nebo na kempovou zásuvku můžete nabíjet prakticky kdekoliv. Flexibilní kabel nabíječky je 4 metry dlouhý a manipulace s ním je velmi pohodlná. Celková délka nabíječky, včetně těla a CEE-5 pin 400 V / 16 A konektoru, je 5 metrů. Nabíječka má stupeň krytí IP55, což zajišťuje odolnost proti prachu, dešti a stříkající vodě s nízkým tlakem.

Práce s nabíječkou je velmi snadná, nevyžaduje žádné speciální instalace. Zástrčku CEE 5-pin zapojíte do zásuvky ve zdi, rozsvítí se displej, na kterém nastavíte nabíjecí proud (6 – 16 A) a máte možnost zvolit odlo­žený start nabíjení (0 – 12 hodin). Poté zapojíte TYP2 konektor do zásuvky ve vozidle, začne probíhat komunikace auta se SECTRON nabíječkou a spustí se nabíjení vozu. Nabíječka je kompatibilní s každým moderním elektrickým vozem, který je dnes na trhu. Během nabíjení se na LED displeji zobrazují informace o odebíraném proudu, napětí, aktuálním nabíjecím výkonu, teplotě nabíječky, času nabíjení a již dobité energii do elektromobilu. Po nabití vozu zůstávají na displeji nabíječky údaje, které si můžete třeba vyfotit. Pozor, po odpojení nabíječky ze sítě se nabíječka vynuluje. 

Pokud si nejste jisti, že je tato nabíječka vhodná pro váš elektromobil, kontaktujte společnost SECTRON, kde vám rádi zodpoví všechny dotazy. Hotline podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 8 do 15 hodin. Celou nabídku elektromobility najdete na eshop.sectron.cz

Petr Skopal

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář