Senzor vodivosti do každé situace

Datum 25.05.2016

Nízké i vysoké hodnoty vodivosti měřené spolehlivě jediným senzorem bez přepínání rozsahů. Stejný senzor pro laboratoř, R&D i vlastní proces. Unikátní aseptický design certifikovaný EHEDG pro aplikace s nejpřísnějšími hygienickými nároky. Takové možnosti přináší nový Memosens CLS82D, čtyřelektrodový senzor vodivosti od Endress+Hauser.

Častým úkolem senzoru vodivosti – zejména ve farmaceutickém průmyslu – je měření v širokém měřicím rozsahu: od středních až vysokých hodnot v běžném provozu po velmi nízké hodnoty během oplachování ultračistou vodou. V koncentrovaných roztocích se však při měření vodivosti uplatňují silné polarizační jevy, které vedou k nepřesným měřením. Ne tak u senzorů se čtyřmi elektrodami. Ty dokáží polarizační jevy kompenzovat a zajistí spolehlivé hodnoty v celém požadovaném měřicím rozsahu. Nový čtyřelektrodový vodivostní sensor Memosens CLS82D navíc nabízí certifikovaný aseptický design.

Spolehlivé produkty a procesy

Jedinečným detailem nového senzoru je vlastní měřicí element sestávající z platinových elektrod usazených v keramice. Výhodou kombinace právě těchto materiálů je jejich podobná teplotní roztažnost. I při extrémních teplotních změnách zůstávají materiály těsně semknuté a nevznikají mezi nimi žádné mezery. Díky unikátnímu designu je senzor nejen čistitelný ale také aseptický! To je potvrzeno certifikáty EHEDG a 3-A, senzor vyhovuje také farmaceutickým požadavkům FDA a USP Class VI.

Senzor Memosens CLS82D vytváří nové standardy v rámci procesní bezpečnosti díky inovativní diagnostické funkci Electrode Connection Surveillance. Tato zajišťuje, že na převodník je vyslána chybová hláška v okamžiku přerušení spojení mezi měřicími elektrodami a elektronikou v hlavici senzoru. V kombinaci s pokročilými diagnostickými funkcemi technologie Memosens uživatel těží ze spolehlivého sledování měřicího okruhu krátce řečeno “od hlavy až k patě”. Ukládání dat přímo v hlavici senzoru umožňuje uživateli vedení dokumentace ve shodě se všemi příslušnými předpisy a zpětnou dohledatelnost dat. Všechny úkony (kalibrace, sterilizace) lze pak archivovat s příslušným sériovým číslem senzoru např. pomocí software Memobase Plus.

Zvýšená dostupnost provozu

Používáním technologie Memosens lze procesní odstávky snížit na minimum. Schopnost senzorů fungovat tzv. plug & play znamená, že Memosens CLS82D lze integrovat do vašeho procesu v nejkratším možném čase. To zjednodušuje uvedení do provozu a údržbu. Dokonalý management senzorů a kvality pak dotváří software Memobase Plus, díky kterému kalibrujete senzory za ideálních podmínek v laboratoři.

Konzistentní data v laboratoři a v procesu

Nový Memosens CLS82D je zkonstruován tak, aby stejný sensor mohl sloužit stejně dobře v laboratoři, v poloprovozu i v samotném výrobním procesu. Díky kompaktnímu designu, široké nabídce procesních připojení a spolehlivým hodnotám v celém měřicím rozsahu je tento sensor tou správnou volbou pro mnoho aplikací. Univerzálnost použití senzoru garantuje standardizovaná data a přesné hodnoty v každé situaci.

Více informací o CLS84D na www.cz.endress.com

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář