S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Proudové kleště Voltcraft s ultra tenkými čelistmi

Datum: 29.01.2020

voltcraft_klestak_20-770x515

S kleštěmi VOLTCRAFT VC-337 nabízí společnost Conrad Electronic první měřicí kleště s ultra tenkými čelistmi. Uživatelé, kteří si zvolí kleště VC-337, jsou schopni snadněji uchopit jednotlivé dráty mezi kabelovým kanálem a svorkovnicemi než pomocí běžných kleští. Navíc jsou dobře vybaveni pro provedení měření v případě nahuštěných vodičů v rozvodných skříních.

„Zatímco v případě použití jiných proudových kleští musí být měřený vodič vytažen z kabelového vedení, kleště VC-337 se jednoduše umístí mezi přilehlé dráty. A to proto, že rozsah rozevření kleští má průměr 5,5 mm a nástroj může být při umisťování nakloněn. Kleště VC-337 jsou tak vhodné pro kabely s průřezem až 6 mm²,“ říká Harald Lehner z VOLTCRAFT společnosti Conrad Electronic.  A dodává: „Proudové kleště VC-337 nabízí nejlepší kompromis mezi velikostí čelistí kleští a bezpečnostní třídou s odpovídající izolací. V praxi se osvědčila funkce, kdy doraz omezující otevření kleští chrání kabely, aby se nedostaly příliš hluboko mezi čelisti kleští a nedošlo k jejich poničení. Díky dvoudílnému šasi je praktický měřicí přístroj vhodný také pro drsné podmínky a pogumovaná skořepina pláště zajišťuje bezpečné a pohodlné uchycení.“

Kleště VOLTCRAFT VC-337 s 4ciferným displejem s maximální zobrazitelnou hodnotou 4000 odpovídají kategoriím měření CAT II 600V a CAT III 300V a jsou vhodné pro nekontaktní měření stejnosměrného a střídavého proudu od 0,001 do 40 A.

Proudové kleště VOLTCRAFT VC-337 jsou optimalizovány pro měření v rozvodných skříních se svorkovnicemi a velice malými rozestupy mezi kabely.

 

Měření skutečné efektivní hodnoty (true-RMS) proudových kleští umožňuje přesné měření asymetrických napětí a proudů, které se odchylují od základního tvaru sinusové vlny. Asymetrická napětí se nejčastěji objevují v energetických regulátorech, např. stmívačích, regulátorech, impulsních nabíječkách nebo elektronických ovládacích prvcích. Běžné přístroje na měření průměrné hodnoty v takovýchto speciálních měřících úkolech někdy zobrazují velké chyby v měření.

V rámci kontroly kvality jsou všechna měřicí zařízení VOLTCRAFT kalibrována ve výrobě podle továrních norem. Je tak zajištěna vysoká kvalita a shoda s tolerančními limity, jak uvádí technické specifikace v návodu k obsluze.

Technické parametry

Min. měřená hodnota V/DC0.1 mV
Max. měřená hodnota V/DC600 V
Min. měřená hodnota V/AC0.001 V
Max. měřená hodnota V/AC600 V
Min. měřená hodnota A/DC0.001 A
Max. měřená hodnota A/DC40 A
Min. měřená hodnota A/AC0.001 A
Max. měřená hodnota A/AC40 A
Základní přesnost (±)0,8 %
Typ měřeníTrue RMS
Vnější výška182 mm
Vnější šířka34 mm
Vnější délka51 mm
Hmotnost134 g
Kalibrováno dleBez certifikátu
Kategorie měřeníCAT III 300 V
CAT II 600 V
Měření napětíDC/TRMS
AC/DC
Měření prouduAC/DC
DC/TRMS
Typ (výrobce)VC-337
Displej (digitální / mechanický)Digitální
Displej (counts)4000
Kategorie produktuProudové kleště
Rozsah rozevření pro proudové kleště5.5 mm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedna × 3 =