GM začíná dodávat zákazníkům elektrické pickupy Hummer

Datum 19.12.2021

Foto: GM

Podle tiskové zprávy na webových stránkách General Motors začala společnost oficiálně posílat své pick-upy Hummer EV Edition 1 ze své továrny přímo zákazníkům. Model Hummer EV Edition 1, pyšnící se výkonem až tisíc koní a točivým momentem 11 500 N.m, postavený na platformě Ultium, má základní cenu 110 295 dolarů. Dojezd slibuje 329 mil, což je přes 500 kilometrů.

Mezi jedinečné funkce vozu patří režim “CrabWalk”, který umožňuje vozu jet při nízkých rychlostech šikmo natočením zadních a předních kol pod stejným úhlem. Další funkce dokáže zvýšit výšku odpružení vozu o 15 cm, což potenciálně umožňuje vozu překonávat velké kameny nebo vodu při jízdě v terénu. V tiskové zprávě GM se uvádí, že tato funkce nebude součástí modelů edice 1 pro rok 2022, ale bude k dispozici prostřednictvím bezplatné aktualizace softwaru a bude standardem ve všech modelech vyrobených v roce 2023 a později.

Ukázka režimu CrabWalk a možnost zvednutí podvozku až o 15 centimetrů v reálném provozu.

Hummer EV Edition 1 má také výkonové nastavení, které umožňuje využít plný výkon elektrického pohonného systému, který podle GM dokáže zrychlit z nuly na stovku za přibližně tři sekundy. Součástí výbavy je také systém Super Cruise, který umožňuje jízdu bez použití rukou na volantu a automatickou změnu jízdního pruhu na silnicích uzpůsobených poloautonomní jízdě. Systém Super Cruise byl u modelu Cadillac Escalade 2022 dočasně zrušen kvůli nedostatku čipů, ale nezdá se, že by se to týkalo modelu Edition 1.

Model Hummer EV Edition 1 byl sice již vyprodán, ale ostatní výbavy jsou stále k dispozici k předobjednání. Hummer EV 3X bude k dispozici na podzim příštího roku a bude stát 99 995 USD. Bude mít odhadovaný dojezd přes 300 mil (necelých 500 km) a tři motory s výkonem 830 koní a točivým momentem až 11 500 N.m. Vůz se bude dodávat s pohonem všech kol.

Richard Pappen
zdroj: tisková zpráva General Motors

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář