Benning – ověřená značka měřicí techniky

Datum 05.05.2022

Benning je jedním z nejvýznamnějších evropských výrobců měřicí a zkušební techniky. Přístroje firmy Benning se ve světě proslavily svou vysokou účinností, naprostou spolehlivostí a použitím velmi kvalitních materiálů. Jsou oblíbené pro svůj moderní design a praktické provedení. Hlavní sortiment tvoří zkoušečky napětí a průchodnosti, digitální multimetry, digitální proudové kleště, bezpečnostní měřicí přístroje, zkoušečky elektroměrů a široký výběr příslušenství. 

Multimetry Benning umí měřit stejnosměrné a střídavé napětí v rozsahu 1 mV – 1 000 V a proud v rozsahu 1 μA – 10 A, klešťové multimetry až do 1 000 A. Je třeba zdůraznit, že většina z nich měří tzv. TRUE RMS, tedy skutečnou efektivní hodnotu napětí nebo proudu. V nabídce jsou i typy multimetrů s možností měření teploty, s funkcí dataloggeru či bezdrátovým přenosem dat pomocí Bluetooth. Může se vám hodit malý kapesní multimetr MM P3, který svými funkcemi i přes svoji velikost hrdě konkuruje větším modelům.

Benning je rovněž specialistou na zkoušečky instalací elektrických zařízení do 1 000 V, zkoušečky elektrických přístrojů a lékařských zařízení a testery fotovoltaických systémů

Praktickým a nenápadným pomocníkem je zkoušečka TRITEST easy, která vypadá jako obyčejná tužka, ale spojuje v sobě funkci fázovky, detektoru točivého pole a ještě lze pomocí ní lokalizovat přerušení kabelu.

Předpokladem pro vaši odbornou práci je bezpečné zkoušení. Proto byste v případě bezpečnosti neměli přistupovat na žádné kompromisy. Zkoušečky, které se používají na zařízeních do 1000 V, musí odpovídat normě EN 61243-3 (VDE 0682-401):2015. Tato norma nařizuje jednotná zkušební kritéria na mezinárodní úrovni a zvyšuje bezpečnost uživatele. 

Generace zkoušeček Benning DUSPOL®, která oslavila již 70 let svého vzniku, překonává požadavky této normy, co se týče krytí pouzdra (IP 65) a ochrany proti přepětí (CAT IV 600 V). Rozsah jmenovitého napětí byl zvýšen aspoň na 1000 V AC/DC, aby bylo možné bezpečně zkoušet zvýšená napětí systémů v průmyslu, fotovoltaických a větrných elektráren a v oblasti hybridních automobilů. 

Všechny zkoušečky napětí DUSPOL® mají přímý zobrazovací systém (displej) s minimálním zatížením zkoušeného místa. V případě potřeby lze stiskem tlačítka připojit zatěžovací obvod, který potlačí induktivní nebo kapacitní jalové napětí. Takto lze jednoznačně odlišit energeticky slabé obvody od energeticky silných. Vibrační motor, jehož síla vibrací je úměrná měřenému napětí, je dalším indikátorem přítomnosti napětí. 

Zkoušečky napětí DUSPOL® jsou důkazem kompetence firmy Benning v oblasti zkušební a měřicí techniky. Se zkoušečkou napětí DUSPOL® získáte bezpečný a inovativní produkt, který byl přezkoušen a schválen nezávislým zkušebním a certifikačním institutem VDE. Kdo neměl v ruce zkoušečku DUSPOL®, jako by nebyl!

Kde lze produkty koupit?

Sortiment Benning můžete zakoupit v e-shopu EST, kde rovněž najdete podrobné informace. Případně je zakoupíte v síti velkoobchodů elektro nebo kontaktujte naše obchodní oddělení.

ProduktyBenning, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český trh dodává společnost Elektro-System-Technik s.r.o., Pod Pekárnami 338/12, Praha 9-Vysočany. T: 266 090 711, E: obchod@est-praha.cz, www.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář