RUNPOTEC AS 900 pro odvíjení těžkých kabelových bubnů

Datum 19.07.2023

Foto: EST

Pro plynulý, a hlavně bezpečný průběh odvíjení těžkých kabelových bubnů je klíčové používat kvalitní nástroje. RUNPOTEC, specialista na odvíjení, protahování a tažení kabelů ve svém sortimentu nabízí hned několik takových nástrojů podle hmotnosti a průměru kabelového bubnu. Pro bubny do hmotnosti 1700 kg jsou určeny odvíjecí kolejnice AS 900.

Odvíjecí kolejnice AS 900 zajišťují bezpečné odvíjení těžkých kabelů a kabelových bubnů o průměru 450 mm až 2 000 mm. Jeden ze dvou těžkých odvíjecích válečků lze umístit do 3 různých poloh. Tím lze snadno nastavit rozteč válečků pro daný průměr bubnu. 

Na odvíjecí kolejnici je rovněž odvalovací brzda, pomocí které lze bubny velmi snadno a rychle vyměnit. Brzda zabrání protáčení kabelového bubnu, čímž lze buben z kolejnice snadno odvalit. Odvíjecí kolejnice disponuje i otvory pro uchycení do podlahy nebo pevné podložky.

Praktická dvoudílná konstrukce AS 900 umožňuje velmi dobré použití také ve stísněných prostorách. Hmotnost jedné kolejnice je pouhých 22 kg – se s nimi také velmi snadno manipuluje. Odvíjecí kolejnice AS 900 doporučujeme zejména tam, kde je třeba v krátkém čase zpracovat různé typy kabelů, resp. různých průměrů bubnů. 

RUNPOTEC je znám svojí precizností a volbou těch nejlepších materiálů. Robustní, ale zároveň elegantní konstrukce s prostornými madly a typicky červeným logem je z nerezové oceli a hliníku, odvíjecí válečky s vysoce kvalitními, bezúdržbovými kuličkovými ložisky. Všechny tyto aspekty zajišťují dlouhou životnost a uživateli maximální efektivitu bez námahy.

Upozornění: vzhledem k často velmi špatnému stavu dřevěného bubnu je doporučená hmotnost odvíjeného dřevěného kabelového bubnu max. 800 kg.

Odvíjecí kolejnici můžete zakoupit v našem e-shopu, kde najdete i další vhodné příslušenství, např. unikátní digitální měřič délky odvíjeného kabelu RM 35 nebo jiné typy odvíječek.

Výhradní zastoupení značky RUNPOTEC v ČR

Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český trh výhradně dodává společnost Elektro-System-Technik s.r.o., Pod Pekárnami 338/12, Praha 9-Vysočany. T: 266 090 711, E: obchod@est-praha.czwww.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář