Festival s největší přehlídkou elektroaut

Datum 10.05.2024

Foto: poskytnuté pořadatelem Elektrofest

ElektroFest je festival čisté mobility pořádaný ve dnech 24. – 25. května 2024. Nejen na historickém náměstí Pelhřimova mohou návštěvníci zábavnou formou poznat nová i historická elektrovozidla, některé si zkusit i řídit, a strávit s rodinou příjemné odpoledne. Program zahrnuje mimo jiné také závod EcoRace, elektromotorky a motokros, odbornou konferenci, hudební vystoupení i aktivity pro děti.

Nejen aktuální nabídku elektroaut mohou návštěvníci festivalu vidět a vyzkoušet si řídit v sobotu 25. května v Pelhřimově. Na již 4. ročníku ElektroFestu nebude chybět rallye, zábava pro děti i dospělé, a k vidění budou i historické elektromobily. A jak slouží elektromobil u Policie ČR? To se můžete přímo přijít zeptat, nebo se od majitelů elektroaut dozvědět reálné zkušenosti s provozem. Zároveň chceme překonat loňský rekord 133 elektromobilů na jednom místě. 

Předváděcí jízdy

Kdo je zvědavý, jak to jezdí a elektromobil třeba ještě neřídil, může si zdarma sednout za volant vybraných předváděcích elektromobilů vystavovatelů. A nejen to, zažije spolujízdu se zkušeným elektromobilistou s praktickými znalostmi, který pomůže podrobně zodpovědět všechny všetečné otázky. Zájemci o předváděcí jízdu se mohou registrovat zde: www.elektrofest.cz/jizdy/.

Koncerty a zábava

Atmosféru v sobotu rozproudí moderátoři Michal Kavalčík a Roman Vojtek, který pak festival zakončí koncertem své skupiny Fantastic 80’s. Mezi hosty přivítáme Tomáše Kluse a Pavla Nového a těšit se můžete i na vystoupení taneční skupiny BEEBA535. V závodu elektrokoloběžek si budou návštěvníci moci poměřit své dovednosti. Kdo nepojede, může třeba zkusit vyhrát zapůjčení elektromobilu na celý týden zdarma či další hodnotné ceny, které do tomboly věnovali naši partneři. A pro ty nejmenší? Pro ně chystáme dopravní hřiště s elektroautíčky, tvořivé aktivity a sportovní koutek.

Přednášky a diskuse

V rámci ElektroFestu budou probíhat přednášky a diskuse na různá témata, od praktických zkušeností s ojetými elektromobily, soužití fotovoltaiky a elektromobilu, až po dobíjení a jak vyřešit zpoplatnění pomalého veřejného nabíjení.

Fanoušci elektroaut mají možnost vidět i potkat své oblíbené Youtubery jako je ElectroDadOndřej Bačina (dříve Tesláček), AmpérákMartin VaculíkAmazonka a další.

Elektromotorky a motokros

Jste zvědaví, jak obstojí elektromotorky? Silniční e-motorky budou všem k dispozici na předváděcí jízdy u KD Máj a pokud jezdíte motokros, tak můžete ozkoušet své síly přímo v pelhřimovském motokros areálu. No a kdo chce jen tak na kukandu s rodinou, je vítán samozřejmě také.

EcoRace

Nezapomínáme ani na majitele elektromobilů, kteří si mohou zazávodit v rámci EcoRace kolem Pelhřimova, na bývalém letišti a na blízkých komunikacích. Součástí je Hvězdicová jízda, kterou může je opravdu každý i s rodinou. Druhá část EcoRace s názvem EcoRallye je pak vhodná pro zkušené řidiče nebo odvážné začátečníky. Detailní program EcoRace a formulář pro registraci najdete na stránce www.elektrofest.cz/rallye/ .

Konference

Součástí ElektroFestu bude v pátek 24. května odborná konference o vzdělávání v oblasti čisté mobility na technických a dopravních středních a vysokých školách, kde vystoupí naši přední odborníci v oblasti čisté a multimodální mobility. Program a registrace na konferenci je na stránce www.elektrofest.cz/konference/

Hlavním partnerem festivalu je Milan Král Group a akce se koná za velké podpory města Pelhřimov. Další informace o festivalu včetně programu najdete na adrese www.elektrofest.cz.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář