Energo-Pro vydal dluhopisy za 250 milionů eur

Datum 02.05.2018

Energetická skupina Energo-Pro umístila v Londýně emisi dluhopisů v objemu 250 milionů eur. Společnost výnosy z emise použije například k refinancování stávajících úvěrů. Dluhopisy, které mají pevný výnos 4,5 procenta ročně, jsou splatné po dobu šesti let. Podle informací Energo-Pro byly umístěny u mezinárodních institucionálních investorů. Předloni firma vydělala 1,33 miliard korun.

Energo-Pro se sídlem v Praze je provozovatelem vodních elektráren ve střední a východní Evropě. Firma se zabývá i distribucí a prodejem elektřiny. Její součástí je také slovinský výrobce vodních turbín Litostroj Power a česká společnost ČKD Blansko Engineering. Ta se pro změnu se specializuje na výzkum a konstrukční a projekční činnost.

Skupina vlastněná Jaromírem Tesařem pokročila při výstavbě dvou vodních elektráren v Turecku. Jedná se zatím o nejambicióznější projekty v historii společnosti. Menší z nich, Karakurt, vychází v přepočtu na pět miliard korun. Výše investice do větší elektrárny Alpaslan se blíží 11 miliardám.

Foto: Ekonomický deník
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář