Třetí ročník e-SALONu bude ve znamení ofenzivy elektrických aut

Datum 03.11.2021

Foto: ABF

Listopadový e-SALON na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude plný premiér osobních, užitkových i nákladních elektrifikovaných vozů. Ty budou k vidění v moderních výstavních halách 3 a 4, návštěvníci je budou moci vyzkoušet i při testovacích jízdách. 

Automobilky pracují na přechodu na čistou mobilitu, proto představují spoustu nových aut, která využívají elektrický pohon. Ty nejdůležitější ukáže veletrh e-SALON v termínu od 11. do 14. listopadu 2021. Zastoupeny budou značky Audi, Dacia, Ford, Hyundai, Mitsubishi, Porsche, Renault, Seat, Škoda, Tesla, Volkswagen i Volkswagen užitkové vozy, které ukážou své novinky ze světa hybridních i elektrických vozů.

„Návštěvníky jistě přilákají atraktivní elektromobily jako Audi e-tron GT, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Renault Megane E-Tech, nejlevnější vůz do zásuvky Dacia Spring s cenovkou pod půl milionu korun, dále novinky Cupra Born, Kia EV6, Porsche Taycan i elektrické vozy Volkswagen ID.3, ID.4, ID.5 a ID.Life. Užitkové vozy budou zastupovat třeba Volkswagen eCrafter nebo Tourneo Custom PHEV,“ představuje některé vystavené novinky ředitelka veletrhu Jana Nosálová. 

Příznivce nákladních vozů potěší prezentace nového elektrického přírůstku společnosti Volvo Trucks.

Nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet

Moderní koncept výstavy e-SALON myslí na maximální prožitek návštěvníků akce. Kromě bohatého doprovodného programu tedy nebudou chybět i zkušební jízdy většiny vystavených vozů. K dispozici jich bude na dvacet. Vyzkoušet bude možné i elektromotocykly, elektrokola i jiná elektrická „pohybovadla“. 

Nejen auta

Kromě národních premiér mnoha elektromobilů a hybridních vozů se na výstavě představí i výrobci elektrokol, elektrických motocyklů, tříkolek i menších užitkových vozů pro různé účely.

„Elektrifikované koloběžky, skútry a motocykly ukáže například společnost X-scooters. BH Technik se bude prezentovat nejprodávanějšími elektrickými vozíky a užitkovými elektromobily v ČR značky Selvo. Firma Hurt ukáže různé modely elektrických vozíků pro imobilní osoby,“ doplňuje Jana Nosálová.

Chybět nebudou ani výrobci dobíjecích stanic, dodavatelé energií nebo výrobci manipulační a komunální techniky.

Program pro všechny

Veletrh e-SALON nabídne i bohatý doprovodný pro širokou veřejnost i odborníky. Připraveny budou například jízdy na elektrických koloběžkách, kolech i motokárách pro děti. Spoluorganizátor akce televize Prima připravil program podle zaměření svých televizních kanálů. Jeho součástí bude například speciální autobus s hrdiny seriálu Slunečná. 

„Odborný program zahrnuje přednášky i workshopy. První den veletrhu se bude konat konference Čistá mobilita, druhý den bude věnován Energo summitu, který je určen také pro odborníky,“ připomíná ředitelka veletrhu Jana Nosálová

Třetí ročník e-SALONu se bude konat ve dnech 11. – 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna o den později, tedy 12. listopadu. Generálním partnerem výstavy je Skupina ČEZ.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již přes 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 320 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Michaela Dunajská

Stego 700 x 200 px

Napsat komentář